Finisz beniaminka (wideo)

Basket Liga Kobiet wróciła do gry po reprezentacyjnej przerwie. PGE MKK Siedlce przegrał 79:81 z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Połowa podstawowych koszykarek trenowała w Siedlcach według rozpisek przygotowanych przez Teodora Mollova, pozostałe przebywały na zgrupowaniu kadry w Wałbrzychu, natomiast Magdalena Koperwas dochodziła do siebie po kontuzji achillesa.

KLUCZOWY MOMENT

Ostatnie chwile wyrównanego meczu. Po trójce Roksany Schmidt siedlczanki objęły prowadzenie 79:73. Na zegarze została minuta i 25 sekund, więc sytuacja PGE MKK była wymarzona. Ostrovia nie poddała się i w ciągu kilku akcji odwróciła losy meczu, wygrywając ostatecznie 81:79. W końcówce zestresowane siedlczanki popełniały błąd za błędem, co zostało wykorzystane przez beniaminka z Ostrowa Wielkopolskiego. Najbardziej bolesny w skutkach był bezmyślny faul techniczny Oksany Mollov na 20 sekund przed końcem…

PLANY PGE MKK

W sobotę 3 września o 18:00 PGE MKK podejmie Artego Bydgoszcz.

27.11.16, 17:00 – Ostrów Wielkopolski
BLK: Ostrovia Ostrów Wielkopolski – PGE MKK Siedlce 81:79 (23:25, 19:19, 22:21, 17:14)
Ostrovia: 16. Katarzyna Motyl 19, 3. Jordan James 16, 6. Martyna Cebulska 15, 50. Azia Bishop 11, 8. Sanja Orozović 10, 13. Klaudia Sosnowska 8, 24. Ewelina Jackowska 2, 9. Sandra Nowicka
PGE MKK: 14. Karolina Poboży 18, 6. Katarzyna Trzeciak 16, 9. Oksana Mollov 12, 10. Magdalena Parysek 10, 13. Aleksandra Wajler 9, 4. Magdalena Koperwas 6, 23. Roksana Schmidt 4, 16. Paulina Żukowska 4