Victoria siedlczan w Wałbrzychu

Siatkarze KPS Siedlce potrzebowali pięciu setów, by pokonać zamykającą ligową tabelę Victorię Wałbrzych.

Siatkarze KPS Siedlce przystępowali do meczu z Victorią Wałbrzych po serii dwóch porażek (ligowej ze Stalą Nysa i pucharowej z TSV Sanok). Zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Victorię skazywano „na pożarcie” przez siedlczan. Wałbrzyszanie byli wobec powyższego idealnym rywalem do przełamania złej passy.

Pierwsza partia powinna paść łupem siedlczan. Niestety wychodząc dwukrotnie na 4-5 punktowe prowadzenie podopieczni Witolda Chwastyniaka, nie potrafili go utrzymać. Doszło do nerwowej końcówki, którą na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. W kolejnych dwóch setach siatkarze KPS nie popełnili błędu z premierowej odsłony. Kontrola wydarzeń na parkiecie była po stronie naszych graczy. Koszmary pierwszego seta wróciły ponownie w partii numer 4. Siedlczanie przy przewadze 8 punktów, pozwolili miejscowym na zbyt wiele. Efektem było doprowadzenie do remisu po 18 i do nerwowych fragmentów na finiszu seta. Ostatecznie górą była Victoria – mistrz I ligi sprzed dwóch sezonów. Nasi siatkarze nie spuścili głów w tie-breaku i wykazali większe doświadczenie, na skutek czego triumfowali w tym secie do 11 i w całym meczu 3:2.

TROCHĘ STATYSTYKI

Na niezłej skuteczności w ataku zagrali Jakub Bucki (53%) i Piotr Łukasik (61%), co miało duży wpływ na końcowy wynik meczu. Przyjęcie KPS było na poziomie ok. 50%. Ważnym elementem siatkarskiego rzemiosła, który funkcjonował w drużynie z Siedlec, był blok. Aż 19 razy siedlczanie zatrzymywali rywala na siatce. Wymierny w tym udział Piotra Łukasika i Macieja Polańskiego, którzy odpowiednio 7 i 6 razy uczestniczyli w skutecznym bloku.

PLANY KPS

Meczem z Victorią KPS zakończył pierwszą rundę rozgrywek. Znakomita postawa naszej drużyny pozwoliła uplasować się na 3 pozycji. Już za tydzień – 10 grudnia o godz. 17.00, na rozpoczęcie drugiej rundy, KPS powalczy w Częstochowie z Norwidem.

02.12.16, 17:00 – Wałbrzych

I liga: Victoria Wałbrzych – KPS Siedlce 2:3 (26:24, 18:25, 18:25, 25:23, 11:15)

KPS: 2. Maciej Polański 16, 6. Piotr Łukasik 26, 10. Moustapha M’Baye 8, 12. Mateusz Błasiak 3, 16. Jakub Bucki 24, 17. Bartosz Zrajkowski 1 i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 8. Krzysztof Gibek, 15. Kamil Szaniawski

MVP: Jakub Bucki