Heroiczny bój dla SKK

Podopieczni Teohara Mollova w 14 kolejce pokonali GTK Gliwice 85:80.

To był bardzo ciekawy i emocjonujący mecz. Faworytem był GTK Gliwice, który walczy w tym sezonie o czołowe lokaty w I lidze. Koszykarze z Siedlec, mimo kilku osłabień byli jednak równorzędnym rywalem dla GTK. Braki kadrowe podopieczni trenera Teohara Mollova nadrobili wielką ambicją i determinacją do ostatniej minuty meczu.

Początek starcia należał do gości ze Śląska, którzy mieli w swoim składzie świetnie dysponowanego Marcina Salamonika. Były gracz Startu Lublin w sobotnim spotkaniu zdobył aż 31 punktów (11/13 z gry) oraz zebrał dziewięć piłek. Dzięki jego świetnej postawie podopieczni Pawła Turkiewicza utrzymywali minimalne prowadzenie nad SKK.

Koszykarze z Siedlec zagrali bez Rafała Sobiły oraz Damiana Zaperta. Mimo ograniczonej rotacji, gospodarze dotrzymywali kroku rywalom, którzy w czwartej kwarcie byli bardzo blisko zwycięstwa. Na trzy sekundy przed końcem meczu heroiczny rzut za trzy punkty oddał jednak Marcin Pławucki, który doprowadził do dogrywki (74:74).

W dodatkowym czasie gry ekipa z Mazowsza poszła za ciosem. Bezcenne punkty dla SKK zdobywali Kamil Czosnowski oraz Damian Szymczak, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Siedlec.

Obie drużyny w wielu aspektach koszykarskiego rzemiosła wypadły prawie identycznie. Największa różnica jest jednak w rzutach za jeden punkt. Podopieczni Mollova mieli w tym elemencie znakomitą skuteczność (22/27). Tego samego nie mogą powiedzieć goście z Gliwic, którzy fatalnie pudłowali (12/26).

10.12.16, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: SKK Siedlce – GTK Gliwice 85:80 pd. (18:24, 21:15, 15:21, 20:14, 11:6)