Przedostatni wysiłek

KPS Siedlce pokonał w Częstochowie tamtejszego Norwida 3:1.

W rundzie zasadniczej siedlczanie pewnie pokonali we własnej hali Norwida Częstochowa 3:0. Do ostatniego spotkania w tym roku KPS przystąpił bardzo zmotywowany, z chęcią odniesienia kolejnego ligowego zwycięstwa.

Premierowa partia to dobra gra KPS. Podopieczni Witolda Chwastyniaka już od początku wyszli na kilku punktowe prowadzenie, które utrzymali do końca seta i zwyciężyli 25:20. Druga odsłona zaczęła się od prowadzenia siedlczan 8:0. Przewaga punktowa cały czas rosła. Drugi set zakończył się wygraną KPS 25:11. Gdy wydawało się, że team z Siedlec pójdzie za ciosem i zwycięży 3:0 to gospodarze wzięli za robotę i wygrali kolejną partię 25:22. Czwarty set to wyrównana gra obu drużyn. Siedlczanie wygrywali 8:7. Chwilę później przegrywali dwoma punktami (11:13). Od stanu 16:14 KPS odskoczył od rywala na kilkupunktowe prowadzenie, które dowiózł do końca meczu.