ARMS
=Centrum

Sylwester z Tour de Ski

   
Autor:
Dodano: 2016/12/30 19:47    views 20586

Maciej Staręga w czasie przerwy świątecznej zdążył naładować akumulatory i przygotować się do ważnego i uznanego turnieju Tour de Ski.

Święta minęły. Czas spotkań z rodziną i znajomymi, lekkiego wyciszenia, ubierania choinki, a potem rozpakowywania prezentów. U mnie w domu jest przy tym zawsze wiele śmiechu i chyba dobrze, bo przecież Boże Narodzenie to właśnie czas radości. Lubie ten okres w ciągu roku. Po prawie dwóch miesiącach tułaczki po świecie, święta to dobra odskocznia dla ducha i ciała. Taka chwila przerwy od rywalizacji pomaga wzniecić apetyt na kolejne starty. To trochę tak, jak z wigilijnym postem, kiedy po pasterce wracamy do domu i próbujemy świątecznych ciast – wtedy zawsze smakują najlepiej. Podkreślę jednak, że to odpoczynek głównie od startów, bo nart w kąt nie odstawiłem. To na nich znajduję ucieczkę. Będąc na nartach najlepiej się relaksuje i motywuję na dalszą część sezonu. Mógłbym napisać, że dodatkowo spalam kalorię po świątecznym obżarstwie, ale wcale się nie objadałem, a wręcz przeciwnie, jadłem mniej niż na obozach. No dobra może tylko więcej słodkości pojawiło się w diecie, bo jak tu nie spróbować tak wspaniałego tortu makowego przyrządzonego przez moją ciocię (ekspertkę od ciast), ale tak poza tym nie przesadzałem.

Tak więc podróżuje do Val Mustair głodny smaku rywalizacji, na kolejnego Sylwestra i Nowy Rok z Tour de Ski. Wiem, że dla wielu osób jest to chwila na dobrą zabawę i szaleństwo. Dla mnie od paru lat to czas walki na trasie. Przynajmniej nie muszę się martwić, że nie mam planów na Sylwka :). Moja forma świętowania przełomu roków też jest fajna. Nie przeszkadza mi to, że się nie zabawię. Akurat przed wyjazdem byłem na chwilę w Zakopanem, żeby przygotowywać się do sprintu w Val Mustair na kilometrowej pętli tutejszego COS. Głównie z tego względu wybrałem to miejsce ponieważ profil trasy jest zbliżony do tej w Szwajcarii. Trenując w Zakopanem spotkałem się ze skoczkami z naszej kadry i porozmawiałem trochę z ich dyrektorem koordynatorem Adamem Małyszem, który przyznał, że przez 17 lat z rzędu nie świętował Nocy Sylwestrowej i tego nie żałuje. Dlatego i ja cieszę się, że po raz kolejny mogę świętować Nowy Rok na zawodach. Val Mustair to dla mnie bardzo szczęśliwe miejsce. Tu wywalczyłem swój drugi wynik w karierze, zajmując 7 miejsce dwa lata temu. 31 grudnia będę walczył o ten finał, bo przyda się zakończyć rok jakimś dobrym akcentem, a i wtedy Sylwester będzie wymarzony z fajnym wynikiem…

P.S. Jeszcze życzenia :). Tak więc na Nowy Rok 2017 wszystkim czytelnikom, miłośnikom narciarstwa, sportowcom, kibicom i wszystkim innym osobą życzę wielu sportowych emocji, wspaniałych wyników, wytrwałości w dążeniu do spełniania marzeń i realizacji życiowych celów oraz radości z osiągania ich, a także jak najwięcej dni z uśmiechem na twarzy.

Do siego roku!!!

Maciek

Co? Gdzie? Kiedy?

 • piątek, 24 Lis 20:00
  Pojedynek miast – Siedlce vs. Ostrołęka vs. Ostrów Mazowieka
 • sobota, 25 Lis 11:00
  Otwarcie lodowiska
 • sobota, 25 Lis 13:00
  Nice 1 Liga: Odra Opole – Pogoń Siedlce
 • sobota, 25 Lis 17:00
  I liga: KPS Siedlce – Krispol Września
 • sobota, 25 Lis 17:30
  I liga: Polfarmex Kutno – SKK Siedlce
 • sobota, 25 Lis 18:00
  II liga: Łaskovia Łask – Ósemka Siedlce
 • niedziela, 26 Lis 11:00
  Międzywojewódzki Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego
 • niedziela, 26 Lis 17:00
  BLK: PGE MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin
 • środa, 29 Lis 18:00
  Siedlecka Liga Bowlingowa – 9 kolejka
 • czwartek, 30 Lis 10:00
  Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym, Wyciskaniu Leżąc oraz w Martwym Ciągu RAW i EQ federacji WPA


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny