wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Staręga w połowie stawki

Maciej Staręga zajął 15 miejsce w Val Müstair w pierwszych zawodach z cyklu Tour de Ski.

Wychowanek siedleckiej Rawy przebrnął kwalifikacje, awansując do ćwierćfinałów z 20 wynikiem. Staręga stracił 8,96 sekundy do najszybszego w przedbiegach Siergieja Ustjugowa. Rosjanin okazał się również najszybszy w decydujących biegach. Siedlczanin odpadł w ćwierćfinale, tracąc szansę na awans do kolejnej rundy na ostatnich metrach. Staręga ostatecznie został sklasyfikowany na 15 lokacie.

15780692_1421333577907508_6366275663326600443_n

WYNIKI KWALIFIKACJI

WYNIKI FINAŁOWE

W Nowy Rok w Val Müstair odbędzie się bieg masowy na 10 kilometrów.

Maciej Staręga zakończył 2016 rok na 63 lokacie w klasyfikacji Pucharu Świata. Jego dorobek to 27 punktów. W rankingu sprinterów najlepszy polski biegacz znajduje się na 34 pozycji.

Mówią, że jaki Sylwester taki cały następny rok. Dzisiaj z punktami więc nie obrażę się jak będę punktował też w 2017 roku jak najczęściej. Dzisiaj niewiele brakowało do półfinału i miejsca w Top 10. Dużo osób bawi się w podsumowania na koniec roku. Ja w minionym osiągnąłem najwyższe miejsce w Pucharze Świata w swojej karierze (5 miejsce w sprincie w Quebecu). Ukończyłem też studia z dyplomem magistra, a przede wszystkim doświadczyłem jak ogromne wsparcie mam u wielu wspaniałych osób – napisał Staręga na swojej oficjalnej stronie na Facebooku.

źródło: własne / fis-ski.com; foto: Paweł Hajda / skipol.pl