Na ciężarowym pomoście na pożegnanie 2016 roku (fotogaleria)

31 grudnia 2016 roku na hali SKS Feniks w Siedlcach odbył się II Sylwestrowy Turniej w podnoszeniu ciężarów.

W zawodach wzięli udział reprezentanci SKS Feniks Siedlce oraz Orląt Łuków. Łącznie na pomoście rywalizowało 19 osób w kategoriach: kobiety oraz mężczyźni U15, U17, U20 i seniorzy.

Najlepszą zawodniczką okazała się Agata Rok (SKS Feniks) uzyskując 169 kg w dwuboju (rwanie 74 kg, podrzut – 95 kg) –  230,87 pkt w punktacji Sinclaira. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Lisewska – 227,51 pkt.

W kategorii mężczyzn U15 pierwsze miejsce zajął Bartosz Boncik z Orląt – 306,09 pkt, drugi był Patryk Bareja z Feniksa – 293,30 pkt, a na najniższym stopniu podium stanął Jakub Sadło z Łukowa – 223,89 pkt.

Kategoria mężczyzn U17 została zdominowana przez zawodników z klubu Orlęta Łuków. Pierwsze miejsce dla Marcina Izdebskiego – 346,55 pkt (rekord Polski w rwaniu kategorii do lat 17 – 146 kg!), druga pozycja dla Łukasza Boncika – 321,83 pkt, a trzecia lokata dla Jakuba Linkiewicza – 249,27 pkt.

Mężczyźni U20 to dwóch startujących. Pierwszy był Mateusz Kaszuba z Feniksa – 310,58 pkt, zaś drugi Remigiusz Woch z Łukowa – 255,84 pkt.

W kategorii senior również wystartowało dwóch zawodników. Łukasz Ławecki oraz Łukasz Młynek. Pierwsze miejsce należało do Ławeckiego, który w dwuboju uzyskał 257 kg, co przełożyło się na 322,93 pkt. Młynek osiągnął 241,95 pkt.

źródło: SKS Feniks Siedlce; foto: Maciej Sztajnert