ARMS
=Centrum

Sportowe love #7

   
Autor:
Dodano: 2017/01/03 13:50    views 21806

W pierwszym noworocznym wpisie skupię się na przyszłości, czyli tym co czeka nas w pierwszych sześciu miesiącach sportowego AD 2017.

ARMS

Najbardziej popularnym sportem – nie tylko w Siedlcach – jest piłka nożna. Runda wiosenna zapowiada się niezwykle ciekawie, nie tylko ze względu na osobę nowego trenera, ale przede wszystkim na klasę rywali, jacy zawitają na obiekt Pogoni. Już pierwszy domowy mecz z Górnikiem Zabrze (11/12 marca 2017 r.) powinien przyciągnąć na stadion ROSRRiT tłumy kibiców. Spadkowicz z ekstraklasy posiada renomę, której nie można kupić, ani wypracować w ciągu dekady sukcesów. Górnicy to 14-krotny mistrz Polski i klub, który jest magnesem dla kibiców. W późniejszych miesiącach do Siedlec zawitają także: Chojniczanka Chojnice (sensacyjny lider I ligi), GKS Katowice (jeden z głównych kandydatów do awansu) oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała (spadkowicz z ekstraklasy).

O sezonie rugbowym nie można jeszcze powiedzieć wiele konkretnego. Wiadomo, że będą to rozgrywki nowatorskie, ponieważ zostaną przeprowadzone w systemie wiosna-jesień. Czy siedlczanie skorzystają na tej zmianie i sięgną po upragniony medal?

Czego należy wypatrywać w decydującej fazie zmagań u siedleckich halowców? Walczący o utrzymanie SKK Siedlce będzie częściej korzystał z usług firmy przewozowej niż atutu własnej hali. Najciekawszym domowym spotkaniem I-ligowych koszykarzy wydaje się derbowe starcie ze Zniczem Basket Pruszków (18/19 marca). Koleżankom po fachu z PGE MKK nie grozi spadek, ponieważ Basket Liga Kobiet przed startem sezonu 2016-17 została zamknięta. Siedlczankom w rundzie rewanżowej przyjdzie gościć takie firmy jak: AZS UMCS Lublin (17 stycznia), Ślęza Wrocław (21 stycznia) i CCC Polkowice (12 marca).

Ogromne nadzieje należy wiązać z występami KPS Siedlce. Podopieczni Witolda Chwastyniaka mogą być niemal pewni miejsca w play-offach, jednak utrzymanie miejsca na podium może pomóc w drodze po medal. W rundzie rewanżowej KPS czekają trudne wyjazdy, ale siedlczanie pokazali już niejeden raz w trwającym sezonie, że stać ich na wiele.

Jeżeli chodzi o sporty indywidualne to z niecierpliwością czekamy na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Lahti. Siedlczanie będą śledzić czempionat głównie ze względu na udział w nich Macieja Staręgi. MŚ w Finlandii rozpoczną się 22 lutego i potrwają do 5 marca.

O wszystkich sukcesach i porażkach siedleckich sportowców przeczytacie na SportSiedlce.pl.

Co? Gdzie? Kiedy?

 • środa, 22 Lis 18:00
  Siedlecka Liga Bowlingowa – 8 kolejka
 • sobota, 25 Lis 11:00
  Otwarcie lodowiska
 • sobota, 25 Lis 13:00
  Nice 1 Liga: Odra Opole – Pogoń Siedlce
 • sobota, 25 Lis 14:00
  III liga: Pogoń Siedlce – Anilana Łódź
 • sobota, 25 Lis 17:00
  I liga: KPS Siedlce – Krispol Września
 • sobota, 25 Lis 17:30
  I liga: Polfarmex Kutno – SKK Siedlce
 • sobota, 25 Lis 18:00
  II liga: Łaskovia Łask – Ósemka Siedlce
 • niedziela, 26 Lis 11:00
  Międzywojewódzki Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego
 • niedziela, 26 Lis 17:00
  BLK: PGE MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin
 • czwartek, 30 Lis 10:00
  Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym, Wyciskaniu Leżąc oraz w Martwym Ciągu RAW i EQ federacji WPA


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny