Od Planicy po Jakuszyce

Narciarze Rawy Siedlce z Maciejem Staręgą na czele mieli pracowity weekend. Prezentujemy osiągnięcia podopiecznych Marii i Grzegorza Staręgów.

Maciej Staręga z Pawłem Kliszem brali udział w zawodach Alpen Cup w Planicy. Po rywalizacji w sprincie, przystąpili do biegu na 10 km stylem dowolnym. Staręga zajął 33 miejsce, a Klisz był 64. Rywalizację zdominowali Francuzi zajmując cztery czołowe pozycje. Wygrał Jean Tiberghein 2s przed Mickaelem Philipot, a trzeci ze stratą 8,6s był Valentin Chauvin. To był ostatni start siedlczan w zawodach Alpen Cup.

WYNIKI

———————————————————

Na trasach Polany Jakuszyckiej rozegrano pierwszy etap cyklu Enervit Classic – bieg na 5 km stylem klasycznym. Nawet niska temperatura (-15 stopni) nie zniechęciła biegaczy do rywalizacji. Do mety dotarło 224 (!) uczestników. Bieg wygrał Czech Radek Sretr, wyprzedzając reprezentanta Rawy Siedlce – Daniela Iwanowskiego. Bieg na 5 km był preludium przed kolejnymi – na 10 i 15 kilometrów.

WYNIKI

Na trasach w Ustjanowej odbył się Puchar Bieszczadów. Narciarze Rawy aż dwunastokrotnie stawali na podium! Poniżej podajemy owych szczęśliwców.