O krok od awansu (fotogalerie)

Kadeci KPS Siedlce wygrali 3:0 z Metrem II Warszawa i są bardzo blisko awansu do I ligi.

Siedlczanie od pierwszej piłki pokazali, że mają potencjał, aby sprawić problemy I-ligowcowi ze stolicy. Cała drużyna grała dobrze, dzięki czemu w ataku mógł rozwinąć się Kamil Kryszczuk. Podopieczni Mirosława Filimoniuka prowadzili 17:9, ale niespodziewanie w ich grze coś się popsuło. Siatkarze z Warszawy wykorzystali przestój rywali i odrobili większość strat (21:19). Ostatnia faza seta należała jednak do gospodarzy, którzy wygrali 25:23.

Druga partia była wyrównana aż do stanu 18:18. Od tego momentu zarysowała się przewaga KPS. W nerwowej końcówce ponownie dał znać o sobie Kryszczuk, który wypunktował gości.

Trzeci set zaczął się od szybkiego prowadzenia siedleckich kadetów. Atutem KPS była zagrywka, o której poziom zadbali Antoni Braksal i Adrian Potera. Przy prowadzeniu 9:3 w szeregi drużyny dowodzonej przez Filimoniuka wdało się jednak rozluźnienie. Młodzi siedlczanie za szybko poczuli się zwycięzcami, czego efektem było roztrwonienie przewagi i remis 10:10. W dalszej fazie seta KPS kilkukrotnie uciekał, ale grający z nożem na gardle siatkarze z Warszawy musieli walczyć od ostatniej piłki. W decydującym momencie uruchomiony został środek, a konkretnie skuteczny Kamil Ciok. Po ostatniej piłce siedlczanie mieli powody do radości, ale swoje I-ligowe aspiracje muszą potwierdzić w rewanżu.

Siedlczanie zwyciężyli 3:0 z groźnym rywalem i potrzebują co najmniej jednego wygranego seta, aby świętować w niedzielę 15 stycznia w Warszawie awans do I ligi.

11.01.17, 17:45 – Siedlce (hala II LO)
1 mecz o prawo gry w I lidze kadetów: KPS Siedlce – Metro II Warszawa 3:0 (25:23, 25:21, 25:22)
KPS: 1. Kamil Ciok, 4. Kamil Kryszczuk, 7. Antoni Braksal, 8. Michał Rytel, 10. Bartek Kurowski, 11. Adrian Potera i 15. Jakub Grabarski (libero) oraz 12. Filip Karpowicz