Dobra lokata w Toblach

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) zajął ósme miejsce w biegu sprinterskim techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata, które odbyły się we włoskiej miejscowości Toblach.

Zawody we włoskiej miejscowości Toblach są szóstymi w Pucharze Świata w biegach narciarskich w sezonie 2016/2017. Organizatorzy na dwa dni rywalizacji zaplanowali zmagania w biegach sprinterskich techniką dowolną: w sobotę w biegu indywidualnym, a w niedzielę w sprinterskim biegu drużynowym.

Pierwszego dnia narciarze rywalizowali w sprincie indywidualnym techniką dowolną.

Maciej Staręga (Rawa Siedlce) z dobrym 12 czasem kwalifikacji awansował do ćwierćfinałów. Strata do zwycięzcy, którym został Norweg Solaas Haavard Taugboel wyniosła 2,4 sekundy.

Biegnąc w trzecim biegu ćwierćfinałowym, siedlczanin zajął drugie miejsce i uzyskał pewny awans do półfinału. Staręga uległ tylko zwycięzcy kwalifikacji Norwegowi Taugboelowi, a na finiszu wyprzedził Fina Ristomattiego Hakole i Antona Gafarova z Rosji.

Półfinał był niestety ostatnim biegiem Maćka tego popołudnia. Zajął w nim czwarte miejsce, a w związku z tym, że ten półfinał był wolniejszy od drugiego, reprezentant Rawy zakończył zmagania.

Rywalizację sprintu wygrał Norweg Sindre Bjoernestad Skar przed Simeonem Hamiltonem z USA. Trzecie miejsce zajął Johannes Klaebo z Norwegii. Maciej Staręga ostatecznie został sklasyfikowany na 8 miejscu.

W kwalifikacjach odpadł inny reprezentant Rawy Paweł Klisz, który został sklasyfikowany na 66 pozycji.