Uratowany remis (fotogaleria)

Rezerwy siedleckiej Pogoni rozegrały pierwszy sparing tej zimy. Na bocznym boisku stadionu ROSRRiT zremisowały z niżej notowanym Rozwojem Warszawa 1:1.

Siedlczanie do spotkania przystąpili po ciężkim tygodniu przygotowań. Trener Marcin Tomaszewski dał szansę sprawdzenia się juniorom z rocznika 2000: Marcinowi Borkowskiemu, Michałowi Markiewiczowi oraz Kamilowi Szczepanikowi, który zdobył swojego pierwszego gola w nieoficjalnym meczu w seniorach. Ponadto w sparingu zagrał trenujący z Pogonią Rafał Jaworski z Orląt Łuków.

W meczu więcej do powiedzenia mieli siedlczanie, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i rozgrywali ją częściej na połowie rywala. Po obu stronach brakowało jednak strzałów, po którym mogłaby paść bramka. Goście sporadycznie atakowali, jednak to oni wyszli na prowadzenie na początku drugiej połowy. Stały fragment gry, piłka odbiła się od defensora Pogoni i krążyła w okolicach linii bramkowej. Do niej dopadł Maciej Młynarski i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Po straconej bramce biało-niebiescy dążyli do wyrównania, ale wciąż akcje ofensywne kończyły się przed linią pola karnego. W 84 minucie blisko wyrównania był Tomasz Górski, a za chwilę piłka uderzona głową przez Pawła Łydkowskiego nieznacznie minęła światło bramki. Goście również mieli szansę w końcówce, lecz napastnik ze stolicy uderzył obok słupka. W ostatniej minucie spotkania piękny strzał sprzed pola karnego oddał Kamil Szczepanik, a piłka odbijając się od poprzeczki wpadła do siatki.

Następny sparing Pogoń II Siedlce rozegra za tydzień w sobotę 21 stycznia o 12:00 w Mińsku Mazowieckim z Mazovią.

14.01.17, 12:15 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Rozwój Warszawa 1:1 (0:0)

Bramki: Kamil Szczepanik 90 – Maciej Młynarski 49

Pogoń II: Patryk Izdebski (46 Marcin Borkowski) – 13. Bartosz Szostek (31, 11. Dominik Krupa; 59, 26. Tomasz Kacprzak), 2. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski (46, 18. Tomasz Górski), 23. Rafał Jaworski (31, 19. Michał Markiewicz; 59, 5. Cezary Anusiewicz) – 27. Mateusz Kacprzak (31, 20. Karol Grochowski; 59, 23. Rafał Jaworski), 7. Dominik Barciak (46, 3. Kamil Szczepanik), 22. Paweł Wasiluk (63, 15. Paweł Łydkowski), 17. Bartosz Karczmarek (59, 13. Bartosz Szostek), 95. Patryk Ciulak (46, 77. Mateusz Wassilow) – 9. Krystian Zbieć (31, 21. Jakub Malinowski; 59, 31. Patryk Skrzypek)

Rozwój: Damian Łukasik – Arkadiusz Piechowski, Tomasz Grzejszczak, Sebastian Wydrych, Aydemir Shakhshaey, Michał Machitko, Maciej Młynarski, Kamil Małkiewicz, Stefan Łapko, Daniel Górski, Andrzej Łukomski. Grali także: Wojciech Gajo, Adrian Cegiełka, Kamil Kuczewski, Robert Tomaszewski

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)

źródło: własne / MKP Pogoń Siedlce / Rozwój Warszawa; foto: Kamil Sulej