Zasłużona porażka w Toruniu

PGE MKK Siedlce przegrał z Energą Toruń 50:76.

Siedlczanki powróciły na ekstraklasowe parkiety po ponad 3-tygodniowej przerwie. Trener Teodor Mollov wreszcie miał do dyspozycji wszystkie zawodniczki, co zdecydowanie zwiększyło jego pole manewru.

Energa wygrała każdą z czterech kwart. W pierwszej połowie siedlczanki dotrzymywały kroku rywalkom (30:38), jednak po przerwie przewaga gospodyń stała się bardziej odczuwalna. PGE MKK miał ogromne problemy z ofensywą, co znalazło przełożenie na końcowy rezultat. Siedlczanki przegrały 50:76.

CYTAT MECZU

Żałuję, że to spotkanie tak się skończyło. Pierwsza połowa dała nadzieję na bardzo dobre widowisko. Wszyscy wiedza jak to jest z kobietami. Raz tak, raz inaczej. Kobieta zmienną jest. W pierwszej połowie realizowaliśmy wszystkie założenia. Mieliśmy kilka czystych pozycji nietrafionych, mogliśmy mieć remis. Graliśmy naprawdę świętną koszykówkę. W drugiej połowie zawodniczki zagraly po swojemu. Kilka zawodniczek wymyśliło jakąś swoją dyscyplinę. Żałuję tej pierwszej połowy, jeśli chodzi o wynik. Druga połowa to był zmarnowany czas na boisku. Kilka zawodniczek będzie miało ze mną po tym spotkaniu bardzo ciężką rozmowę  – przyznał trener Mollov.

PLANY PGE MKK

Kolejny mecz PGE MKK już we wtorek 17 stycznia. Podopieczne Mollova o 19:30 zmierzą się na własnym parkiecie z AZS UMCS Lublin. Zaledwie cztery dni później siedlczanki podejmą Ślęzę Wrocław. Początek meczu z wiceliderem BLK o 15:00.

14.01.17, 18:00 – Toruń
BLK: Energa Toruń – PGE MKK Siedlce 70:56 (17:14, 21:16, 21:11, 17:9)
Energa: 23. Darxia Morris 21, 32. Nicole Michael 12, 1. Julie McBride 11, 14. Emilia Tłumiak 11, 12. Julia Adamowicz 6, 13. Weronika Gajda 4, 11. Monika Radomska 4, 52. Kelley Cain 3, 15. Roksana Płonka 2, 3. Agata Szczepanik 2
PGE MKK: 9. Oksana Mollov 19, 14. Karolina Poboży 13, 6. Katarzyna Trzeciak 6, 10. Magdalena Parysek 4, 23. Roksana Schmidt 3, 16. Paulina Żukowska 3, 12. Aleksandra Parzeńska 2, 4. Magdalena Koperwas, 7. Monika Naczk, 11. Dominika Paczkowska, 13. Aleksandra Wajler