sobota, 20 kwietnia 2024r.

Ślęza pokazała klasę (fotogaleria)

Ślęza Wrocław zagrała w Siedlcach jak na wicelidera przystało i zwyciężyła 91:67 z PGE MKK Siedlce.

Siedlczanki zaliczyły trzeci mecz w przeciągu tygodnia. Podopieczne Teodora Mollova po porażkach z Energą i AZS UMCS były skazywane na pożarcie także w konfrontacji ze Ślęzą. Tym bardziej, że wrocławianki przegrały tylko jedno wyjazdowe spotkanie w bieżącym sezonie.

PRZEBIEG SPOTKANIA

Przy stanie 8:6 dla Ślęzy z ławki przyjezdnych został usunięty trener Arkadiusz Rusin. Koszykarki z Siedlec dzięki rzutom osobistym doprowadziły do remisu. Przy stanie 10:8 dla wrocławianek doszło do kolejnej przerwy, tym razem spowodowanej problemami technicznymi. Te wydarzenia nie odbiły się na formie faworyzowanej Ślęzy. Znakomicie dysponowana była Agnieszka Kaczmarczyk, która poprowadziła swój team do prowadzenia 27:16 na koniec pierwszej kwarty. Po trójce Kateryny Rymarenko zrobiło się 38:22 dla Ślęzy. Trener Mollov poprosił o czas, po którym PGE MKK odżył. Niestety, tylko na chwilę. Na półmetku rywalizacji na tablicy widniał wynik 57:37 dla wrocławianek.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie, ale tylko nieznacznie. Trzecia i czwarta kwarta były wyrównane, ale przebiegły pod pełną kontrolą Ślęzy. Koszykarki z Wrocławia wygrały 91:67.

PLANY PGE MKK

Ostatni weekend stycznia został przeznaczony na finał Pucharu Polski, więc PGE MKK poczeka na kolejny mecz do 4 lutego. W sobotę o 17:00 siedlczanki zagrają w Sosnowcu z JAS-FBG.

21.01.17, 15:00 – Siedlce (hala ARMS)
BLK: PGE MKK Siedlce – Ślęza Wrocław 67:91 (16:27, 21:30, 14:15, 16:19)
PGE MKK: 10. Magdalena Parysek 17, 9. Oksana Mollov 16, 14. Karolina Poboży 14, 23. Roksana Schmidt 8, 7. Monika Naczk 5, 12. Aleksandra Parzeńska 3, 4. Magdalena Koperwas 2, 13. Aleksandra Wajler 2, 6. Katarzyna Trzeciak, 16. Paulina Żukowska
Ślęza: 12. Agnieszka Kaczmarczyk 21, 23. Marissa Kastanek 17, 54. Nikki Greene 16, 10. Kateryna Rymarenko 15, 5. Sharnee Zoll-Norman 8 (18 asyst), 14. Agnieszka Majewska 6, 11. Agnieszka Skobel 4, 4. Zuzanna Sklepowicz 2, 16. Małgorzata Zuchora 2, 15. Sylwia Siemienas