Zwycięstwo na wagę złota (fotogaleria)

To była udana sobota KPS. Podopieczni Witolda Chwastyniaka zgarnęli pierwszy komplet punktów w 2017 roku, pokonując Krispol Września (3:1).

Siatkarze KPS Siedlce przystąpili do sobotniego meczu podrażnieni wysoką porażką ze Ślepskiem Suwałki (0:3), który obnażył wszystkie braki drużyny z Siedlec. W sobotę była jednak idealna okazja na przełamanie, gdyż rywalem KPS był siódmy zespół I ligi – Krispol Września.

W pierwszych dwóch setach wszystko szło jak z płatka. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka zdeklasowali rywali praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zawodnicy doskonale znanego w Siedlcach Sławomira Gerymskiego zdołali w tym czasie zdobyć zaledwie 28 punktów.

Krispol Września podniósł się dopiero w trzecim secie. Co ciekawe, goście z Wielkopolski prowadzili już 18:13, jednak drużyna z Siedlec zdołała po kilku minutach wyjść na prowadzenie 20:19. Gospodarzom zabrakło jednak kropki nad „i”, dlatego trzecia partia padła łupem przyjezdnych.

Co się odwlecze, to nie uciecze. KPS Siedlce szybko podniósł się z kolan i zaczął nadawać ton grze. Gospodarze pewnie zwyciężyli 25:17 i w całym spotkaniu 3:1. MVP został wybrany Mateusz Januszewski.

PLANY KPS

W najbliższej kolejce 27 stycznia KPS Siedlce rywalizować będzie z wiceliderem I ligi – Wartą Zawiercie.

21.01.17, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce – APP Krispol Września 3:1 (25:14, 25:14, 23:25, 25:17)
KPS: 2. Maciej Polański, 6. Piotr Łukasik, 10. Moustapha M’Baye, 12. Mateusz Błasiak, 16. Jakub Bucki, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 8. Krzysztof Gibek, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski

MVP: Mateusz Januszewski