Kolejny półfinał Staręgi

Puchar Świata w biegach narciarskich. Kolejny półfinał Staręgi.

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) ponownie zapunktował w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Puchar Świata w biegach narciarskich na ten weekend przeniósł się do szwedzkiego Falun. W sobotę rozgrywano sprinty indywidualne stylem dowolnym, w których dobry występ zaliczył Maciej Staręga. Zawodnik UKS Rawa Siedlce był jedynym z biało-czerwonych, który przebrnął eliminacje. Jego kolega klubowy Paweł Klisz był 60.

Staręga zajął 27 miejsce w kwalifikacjach, a do półfinału awansował jako „lucky loser”. W nim był szósty, ostatni w swojej serii. By znaleźć się w finale specjalizujący się w sprintach „łyżwą” siedlczanin musiałby pobiec rundę wcześniej o 0,29 s szybciej.

Blisko 27-letni zawodnik po raz drugi w tym sezonie dotarł do półfinału. Poprzednio ta sztuka udała mu się przed dwoma tygodniami w Dobbiaco. Wówczas został sklasyfikowany na ósmej pozycji.

Ze zwycięstwa po raz pierwszy w trwającym sezonie cieszył się Federico Pellegrino. Pozostałe miejsca na podium zajęli Norwegowie – Emil Iversen, który stracił do Włocha 0,06 i Sindre Bjoernestad Skar – 0,41. Lider klasyfikacji generalnej Norweg Martin Johnsrud Sundby nie startował.