ARMS
=Centrum

Wysokie miejsce piłkarek Pogoni (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2017/01/30 21:36    views 2755

W Radomiu odbyły się Halowe Mistrzostwa Mazowsza w piłce nożnej kobiet, w którym uczestniczyło 12 zespołów, w tym zespoły ekstraligi, I ligi, II ligi kobiet.

Dobrze w turnieju wypadł zespół MKS Pogoń Siedlce, zajmując najwyższe miejsce w historii piłkarstwa siedleckiego. Sensacyjnie zakończył się pierwszy mecz w grupie – z faworyzowaną Pragą Warszawa. I-ligowy zespół przegrał po raz pierwszy z siedlczankami 1:3, a bramki zdobyły Eliza Rucińska (dwie) i Oliwia Dang. W następnym spotkaniu Pogonistkom przyszło zagrać z zespołem lidera I ligi – Czwórką Radom. Podopieczne Michała Strzałkowskiego przez kontrowersyjną decyzję sędziego na 10 sekund przed zakończeniem spotkania (faul na bramkarce, Patrycji Gorzkowskiej) przegrały mecz 3:4. Bramki zdobyły: Oliwia Dang, Eliza Rucińska i Julia Marciszewska. W trzecim grupowym meczu Pogonistki zremisowały z Orlętami Baboszewo 1:1 po trafieniu Dang.

W meczu ćwierćfinałowym siedlczanki przegrały z Zamłyniem Radom 1:4 (gol Elizy Rucińskiej). W meczu tym grały mimo kontuzji Gorzkowska i Rucińska. Ostatecznie dzięki lepszemu bilansowi meczów MKS Pogoń Siedlce zajął piąte miejsce, które jest najwyższe w historii Pogoni.

Drugi zespół Pogoni przegrał wszystkie spotkania grupowe: z Pragą Warszawa 0:8, z KS Raszyn 0:8 i z Hutnikiem Huta Czechy 0:5. Zajął czwarte miejsce w grupie.

Zespół, który zajął piątą lokatę reprezentowały: Gorzkowska, Rucińska, Dang, Bareja, Pieńkowska, Marciszewska, Maciejak, Bochaj

Druga drużyna grała w składzie: Rucińska II, Policińska, Lewczuk, Dąbrowska, Szpura, Kondraciuk, Żochowska, Pszczel, Księżopolska

W najbliższą sobotę 4 lutego piłkarki w ramach przygotowań do rundy wiosennej wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju w Pilawie, zaś 5 marca Pogonistki zakończą cykl turniejów halowych w Siedlcach przy ulicy Prusa 6 w ramach III Halowego Turnieju Seniorek z okazji Dnia Kobiet. Weźmie w nim udział osiem zespołów.

autor: Michał Strzałkowski

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

Co? Gdzie? Kiedy?

 • sobota, 21 Paź 09:30
  Puchar Polski juniorek i kadetek w zapasach
 • sobota, 21 Paź 12:00
  Puchar Polski w kulturystyce i fitness
 • sobota, 21 Paź 12:00
  IV Siedlecki Bieg Prawie Górski
 • sobota, 21 Paź 14:00
  I liga: ATS Rumia – Pogoń Siedlce
 • sobota, 21 Paź 17:00
  Nice 1 Liga: Chojniczanka Chojnice – Pogoń Siedlce
 • sobota, 21 Paź 18:00
  BLK: PGE MKK Siedlce – Ostrovia Ostrów Wielkopolski
 • sobota, 21 Paź 18:00
  I liga: Polonia Leszno – SKK Siedlce
 • niedziela, 22 Paź 14:00
  Ekstraliga: Juvenia Kraków – Awenta MKS Pogoń Siedlce
 • niedziela, 22 Paź 15:00
  IV liga: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki
 • niedziela, 22 Paź 15:30
  III liga: WAP Warszawa – Pogoń Siedlce


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny