ARMS
=Centrum

Wysokie miejsce piłkarek Pogoni (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2017/01/30 21:36    views 5460

W Radomiu odbyły się Halowe Mistrzostwa Mazowsza w piłce nożnej kobiet, w którym uczestniczyło 12 zespołów, w tym zespoły ekstraligi, I ligi, II ligi kobiet.

Dobrze w turnieju wypadł zespół MKS Pogoń Siedlce, zajmując najwyższe miejsce w historii piłkarstwa siedleckiego. Sensacyjnie zakończył się pierwszy mecz w grupie – z faworyzowaną Pragą Warszawa. I-ligowy zespół przegrał po raz pierwszy z siedlczankami 1:3, a bramki zdobyły Eliza Rucińska (dwie) i Oliwia Dang. W następnym spotkaniu Pogonistkom przyszło zagrać z zespołem lidera I ligi – Czwórką Radom. Podopieczne Michała Strzałkowskiego przez kontrowersyjną decyzję sędziego na 10 sekund przed zakończeniem spotkania (faul na bramkarce, Patrycji Gorzkowskiej) przegrały mecz 3:4. Bramki zdobyły: Oliwia Dang, Eliza Rucińska i Julia Marciszewska. W trzecim grupowym meczu Pogonistki zremisowały z Orlętami Baboszewo 1:1 po trafieniu Dang.

W meczu ćwierćfinałowym siedlczanki przegrały z Zamłyniem Radom 1:4 (gol Elizy Rucińskiej). W meczu tym grały mimo kontuzji Gorzkowska i Rucińska. Ostatecznie dzięki lepszemu bilansowi meczów MKS Pogoń Siedlce zajął piąte miejsce, które jest najwyższe w historii Pogoni.

Drugi zespół Pogoni przegrał wszystkie spotkania grupowe: z Pragą Warszawa 0:8, z KS Raszyn 0:8 i z Hutnikiem Huta Czechy 0:5. Zajął czwarte miejsce w grupie.

Zespół, który zajął piątą lokatę reprezentowały: Gorzkowska, Rucińska, Dang, Bareja, Pieńkowska, Marciszewska, Maciejak, Bochaj

Druga drużyna grała w składzie: Rucińska II, Policińska, Lewczuk, Dąbrowska, Szpura, Kondraciuk, Żochowska, Pszczel, Księżopolska

W najbliższą sobotę 4 lutego piłkarki w ramach przygotowań do rundy wiosennej wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju w Pilawie, zaś 5 marca Pogonistki zakończą cykl turniejów halowych w Siedlcach przy ulicy Prusa 6 w ramach III Halowego Turnieju Seniorek z okazji Dnia Kobiet. Weźmie w nim udział osiem zespołów.

autor: Michał Strzałkowski

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

Co? Gdzie? Kiedy?

 • środa, 28 Lut 19:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec
 • sobota, 3 Mar 11:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec
 • sobota, 3 Mar 15:00
  Mistrzostwa Siedlec amatorów w tenisie stołowym w debla
 • sobota, 3 Mar 16:00
  II liga: Ósemka Siedlce – Łaskovia Łask
 • sobota, 3 Mar 16:00
  III mecz fazy play-out: SMS PZPS Spała – KPS Siedlce
 • sobota, 3 Mar 17:00
  I liga: Astoria Bydgoszcz – SKK Siedlce
 • sobota, 3 Mar 17:00
  Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Zagłębie Sosnowiec
 • sobota, 3 Mar 18:00
  BLK: Basket Gdynia – PGE MKK Siedlce
 • niedziela, 4 Mar 18:00
  Bieg Tropem Wilczym
 • środa, 7 Mar 19:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Wektra Zbuczyn


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny