Zacięty mecz w stolicy. Derby Mazowsza dla Legii Warszawa

Koszykarze SKK Siedlce w 20 kolejce I ligi po zaciętym spotkaniu przegrali w derbach Mazowsza z Legią Warszawa 82:92.

Zdecydowanym faworytem tego meczu była Legia Warszawa. Podopieczni Piotra Bakuna walczą w tym sezonie o zgoła odmienne cele niż SKK. Na dodatek goście z Siedlec zagrali w stolicy bez dwóch czołowych podkoszowych: Rafała Rajewicza oraz Rafała Króla. – Do każdego przeciwnika podchodzimy z pełną koncentracją, nikogo nie chcemy lekceważyć. Wszyscy na mecz z Legią mobilizują się podwójnie, dlatego nie będzie to łatwe spotkanie – mówił przed meczem Piotr Robak.

Pierwsza połowa, a szczególnie premierowa kwarta miała zaskakujący przebieg. Siedlczanie szybko objęli prowadzenie 11:0 i wszyscy kibice na hali przecierali oczy ze zdumienia. Gdy wydawało się, że podopieczni Piotra Bakuna złapali swój właściwy rytm, to SKK za każdym razem odrabiał straty i był równorzędnym rywalem dla faworyzowanej Legii.

Goście z Siedlec mieli wielkie problemy z zatrzymaniem dwóch zawodników Legii: Grzegorza Kukiełki oraz Mateusza Jarmakowicza. Pierwszy z nich nękał przyjezdnych rzutami z dystansu, które mogły podciąć skrzydła SKK. Drugi z kolei wykorzystał brak podstawowych podkoszowych gości i umiejętnie korzystał ze swoich przewag. Były gracz Czarnych Słupsk aż 12 punktów zdobył w czwartej kwarcie, w której podopieczni Teohara Mollova nie mieli już armat.

W szeregach SKK warto pochwalić kilku zawodników. Kolejny dobry mecz zanotował rozgrywający Marcin Pławucki, a najskuteczniejszy okazał się Rafał Sobiło. Swoje trzy grosze dorzucili również Kamil Czosnowski oraz Aaron Weres.

PLANY SKK

Następne spotkanie SKK rozegra w sobotę 4 lutego o 18:00 w hali ARMS z Notecią Inowrocław.

31.01.17, 20:00 – Warszawa
I liga: Legia Warszawa – SKK Siedlce 92:82 (19:21, 19:17, 25:23, 29:21)