wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Drugie wyjazdowe zwycięstwo koszykarek. PGE MKK wygrał w Sosnowcu

Drugie wyjazdowe zwycięstwo koszykarek stało się faktem. Siedlczanki wygrały 87:77 z JAS-FBG Sosnowiec.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

PGE MKK powrócił na ligowe parkiety po 2-tygodniowej przerwie. Drużyna Mollova po przegranym meczu ze Ślęzą Wrocław straciła Magdalenę Koperwas, która wybrała ofertę poprzedniego rywala. Koszykarki z Sosnowca w ostatnim czasie wzmocniły się i planowały rewanż za październikową porażkę w Siedlcach. Na ławce PGE MKK zasiadła Magdalena Mollov, która uzupełniła kadrę w ostatnim czasie.

Żądne rewanżu sosnowiczanki planowały zaznaczenie swojej przewagi od początku spotkania. Po kilku nerwowych chwilach drużyna Mirosława Orczyka osiągnęła prowadzenie 9:4. Siedlczanki notowały zbyt wiele strat, aby marzyć o korzystnym rezultacie. Mollov uspokoił jednak sytuacje i jeszcze przed upływem pierwszych 10 minut PGE MKK przechylił szalę na swoją korzyść (18:17). Gospodynie powróciły na prowadzenie na wstępie drugiej kwarty. Późniejsza walka przebiegała w rytmie punkt za punkt. Po rzucie za trzy punkty znanej z gry w Siedlcach Marty Dobrowolskiej zrobiło się 33:31 dla JAS-FBG. Katarzyna Trzeciak błyskawicznie odpowiedziała w ten sam sposób, pomagając swojej drużynie w osiągnięciu minimalnego handicapu na półmetku – 38:37.

Kilkuminutowa przerwa spędzona w szatni pozytywnie podziałała na PGE MKK. Siedlczanki pokazały swą najpiękniejszą twarz w trzeciej kwarcie. Dobra gra w defensywie i zabójcza forma strzelecka pomogły w wypracowaniu 17-punktowej przewagi (61:44)! Gospodynie nie poddały się i odrobiły część strat. Przed ostatnią odsłoną spotkania drużyna Mollova prowadziła 67:56. PGE MKK nie spuścił z tonu w czwartej kwarcie. Siedlczanki po dobrym spotkaniu wygrały 87:77.

Drugie wyjazdowe zwycięstwo koszykarek stało się faktem.