Lepszy IV-ligowiec z Siedlec

Druga drużyna siedleckiej Pogoni pokonała w sparingu ligowego rywala – Podlasie Sokołów Podlaski 3:1.

W meczu szansę pokazania się otrzymał kolejny junior MKP Pogoń – Jakub Bieliński.

Na boisku lepiej radzili sobie sokołowianie, którzy jednak sporadycznie zagrażali bramce biało-niebieskich. Siedlczanie z kolei przeprowadzali kontry, po których m.in. padły bramki. W 18 minucie padł gol. Krystian Zbieć wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później okazję na gola miał Patryk Ciulak, jednak trafił w bramkarza. Jego strzał dobijali Bartosz Karczmarek (zablokowany) i Rafał Zin, który uderzył obok słupka. W końcówce okazję dla Podlasia stworzył Marcin Siedlecki, lecz na posterunku był Marcin Borkowski.

Po zmianie stron pierwsza akcja Pogoni zakończyła się golem. Mateusz Wassilow otrzymał prostopadłe podanie, które skutecznie wykończył uderzeniem przy dalszym słupku. Trzy minuty później znów znać o sobie dał Siedlecki posyłając piłkę wzdłuż bramki Pogoni, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do futbolówki. Zemściło się to w 51 minucie. Z linii pola karnego na strzał zdecydował się Patryk Ciulak i piłka ugrzęzła w bramce. W końcówce okazję na czwartego gola dla siedlczan miał Wassilow, lecz nie wykorzystał dośrodkowania Tomasza Kacprzaka. W tej akcji dobijać próbował jeszcze Krystian Rzewuski, jednak nie dał rady zdobyć bramki. W 87 minucie wynik ustalili goście po minięciu się z piłką Jakuba Bielińskiego i strzale do pustej bramki Pawła Buczyńskiego.

W Podlasiu wystąpili byli Pogoniści: Sylwester Buga i Tomasz Grochowski.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie sparingowe podopieczni Marcina Tomaszewskiego mieli rozegrać w środę z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Z powodu złego stanu boiska mecz został odwołany, a siedlczanie zagrają mecz kontrolny dopiero w niedzielę 12 lutego z Lutnią Piszczac.

04.02.17, 12:10 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 3:1 (1:0) Widzów: 15

Bramki: Krystian Zbieć 18, Mateusz Wassilow 47, Patryk Ciulak 51 – Paweł Buczyński 87

Pogoń II: Marcin Borkowski (46 Jakub Bieliński) – Karol Grochowski (62 Tomasz Kacprzak), Paweł Wasiluk, Piotr Ceranka, Bartosz Szostek (75 Karol Grochowski) – Mateusz Kacprzak (60 Krystian Rzewuski), Rafał Zin (59 Tomasz Górski), Bartosz Karczmarek (62 Adam Chojecki), Patryk Ciulak, Krystian Zbieć (46 Mateusz Wassilow) – Patryk Skrzypek (46 Jakub Malinowski)

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)

źródło: MKP Pogoń Siedlce; foto: Maciej Sztajnert