Bez domowego przełamania. PGE MKK przegrał z Basketem (fotogaleria)

Koszykarki z Siedlec przegrały z Basketem Gdynia i wciąż czekają na domowe zwycięstwo. Już od 105 dni…

PGE MKK przystępował do meczu z Basketem podbudowany zwycięstwem z JAS-FBG Sosnowiec. Podopieczne Teodora Mollova nie wygrały u siebie przez ponad 3 miesiące, więc ich apetyt na domową wygraną był trudny do poskromienia.

Początek spotkania nie wskazywał na to, że to Basket będzie rozdawał karty. Po dwóch trójkach z rzędu (autorki: Roksana Schmidt i Oksana Mollov) PGE MKK prowadził 14:8, a trener rywalek skorzystał z przysługującej mu przerwy. Gdynianki szybko wyrównały (także po trójkach), ale to drużyna Mollova prowadziła po 10 minutach gry – 20:17. Po trójce Aleksandry Wajler PGE MKK wygrywał nawet 25:17, ale później było już tylko gorzej. Basket zaczął punktować liczne błędy siedlczanek. Gra gospodyń rozsypała się zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Do przerwy koszykarki z Trójmiasta prowadziły 39:29.

W drugiej połowie obraz meczu nie uległ zmianie. Basket kontrolował wydarzenia na parkiecie i w każdej z dwóch ostatnich kwart trochę dokładał do swojego dorobku. Ostatecznie gdynianki wygrały 67:51.

LICZBA MECZU

105 – tyle dni czeka PGE MKK Siedlce na domowe zwycięstwo.

PLANY PGE MKK

Siedlczanki miały zagrać za tydzień a Gorzowie Wielkopolskim z tamtejszymi akademiczkami, jednak z uwagi na finały MP U-22 ten mecz został przełożony na 8 marca. Do najbliższego spotkania z udziałem PGE MKK dojdzie 24 lutego o 18:00.

11.02.17, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
BLK: PGE MKK Siedlce – Basket Gdynia 51:67 (20:17, 9:22, 9:12, 13:16)
PGE MKK: 9. Oksana Mollov 19, 23. Roksana Schmidt 12, 14. Karolina Poboży 9, 10. Magdalena Parysek 4, 13. Aleksandra Wajler 3, 6. Katarzyna Trzeciak 2, 16. Paulina Żukowska 2, 7. Monika Naczk, 12. Aleksandra Parzeńska
Basket: 30. Carolyn Swords 15, 20. Renee Montgomery 12, 9. Kamila Podgórna 11, 6. Aneta Kotnis 8, 10. Monika Grigalauskyte, 31. Karolina Puss, 8. Jelena Škerović 5, 21. Anna Jakubiuk 2, 22. Amalia Rembiszewska 2, 14. Karolina Stawińska