Porażka wzmocnionych rezerw (fotogaleria)

Porażka wzmocnionych rezerw

Zespół rezerw Pogoni wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny przegrał z IV-ligową Lutnią Piszczac 2:5.

Do spotkania podopieczni Marcina Tomaszewskiego przystąpili wzmocnieni zawodnikami z pierwszej drużyny, którzy nie wystąpili we wczorajszym spotkaniu Pogoni z Polonią Warszawa.

Mecz w pierwszej połowie był lepszy w wykonaniu Pogonistów. Siedlczanie kontrolowali grę i starali się udokumentować przewagę bramkami, zaś goście ograniczali się do kontr. W 28 minucie to jednak goście po jednej z kontr objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Damian Artymiuk. Sześć minut później Pogoniści wyrównali. Piłka spadła pod nogi Piotra Krawczyka, który z pierwszej piłki uderzył na bramkę, a futbolówka odbijając się od słupka wtoczyła się do siatki. Po zmianie stron Lutnia zaskoczyła Pogoń. Już na początku ponownie na prowadzenie gości wyprowadził Artymiuk. Chwilę później Tomasz Domański zaskoczył Michała Chałupkę lobując go z kilkunastu metrów. W 53 minucie Domański po raz kolejny wpisał się na listę strzelców i drużyna z Piszczaca prowadziła 4:1. Z biegiem czasu gra traciła na atrakcyjności i dużo zależało od szczęścia. Ono w 76 minucie uśmiechnęło się ponownie do Lutni, która zdobyła piątego gola, a błąd defensywy siedlczan wykorzystał Karol Bohuniuk. Wynik ustalił w końcówce meczu Jakub Malinowski strzelając gola w sytuacji sam na sam z golkiperem.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w środę 15 lutego o 19:00 w Sulejówku z IV-ligową Victorią.

12.02.17, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Lutnia Piszczac 2:5 (1:1) Widzów: 10

Bramki: Piotr Krawczyk 34, Jakub Malinowski 84 – Damian Artymiuk 28, 48, Tomasz Domański 50, 53, Karol Bohuniuk 76

Pogoń II: Patryk Izdebski (46 Michał Chałupka) – 5. Piotr Goś (65, 10. Adam Chojecki), 4. Piotr Ceranka, 3. Michał Panufnik (54, 23. Paweł Wasiluk), 19. Bartosz Szostek (46, 15. Paweł Łydkowski) – 27. Mateusz Kacprzak (58, 77. Mateusz Wassilow), 6. Daniel Dybiec, 17. Piotr Krawczyk (65, 26. Bartosz Karczmarek), 13. Dominik Barciak (54, 14. Rafał Zin), 93. Patryk Ciulak (58, 16. Patryk Skrzypek) – 9. Piotr Kurbiel (65, 21. Jakub Malinowski)

Sędzia: Adam Trędowicz (Siedlce)

źródło: MKP Pogoń Siedlce; foto: Maciej Sztajnert