Niesamowity mecz w Nysie. Dwa punkty dla KPS

W hicie kolejki I ligi siatkarze Witolda Chwastyniaka pokonali na wyjeździe Stal Nysę 3:2.

KPS Siedlce jest już pewny miejsca w pierwszej czwórce. Ten fakt wykorzystuje również trener Witold Chwastyniak, który daje szansę grania kilku rezerwowym graczom. – Chcieliśmy zobaczyć jak będą wyglądali zmiennicy. Moim celem było również pobudzenie wszystkich zawodników do walki o miejsce w składzie. Myślę, że z pozytywnym skutkiem – tłumaczył szkoleniowiec. Na spotkanie ze Stalą Nysa opiekun KPS wystawił jednak najmocniejszy skład.

Stare siatkarskie porzekadło mówi, że niedobicie przeciwnika przy prowadzeniu 2:0 w setach może skończyć się bardzo źle. Ta reguła nie potwierdziła się jednak w sobotnim meczu w Nysie, w którym KPS Siedlce potrafił wyjść z opresji obronną ręką.

Pierwsze dwa sety padły łupem drużyny z Siedlec, która konsekwentnie realizowała swój plan. KPS grał znakomicie w przyjęciu, w efekcie czego rozgrywający Bartosz Zrajkowski miał wielkie pole do popisu.

Co ciekawe, podopieczni Chwastyniaka mogli już w trzeciej partii zapewnić sobie zwycięstwo. Obie drużyny prezentowały wówczas znakomitą siatkówkę, przez co wynik seta rozstrzygnął się dopiero w grze na przewagi. Lepsi okazali się gospodarze, którzy triumfowali 31:29.

W tie-breaku siedlczanie ponownie odzyskali kontrolę nad spotkaniem. Ostatecznie piąty set wygrali 15:12 i cały mecz 3:2. Zwycięstwo nie zmienia jednak pozycji w tabeli zespołu z Siedlec. Rywal KPS w pierwszej rundzie play-off znany będzie dopiero za tydzień.

PLANY KPS

W sobotę 25 lutego KPS Siedlce zagra ostatni mecz w rundzie zasadniczej. Na własnym parkiecie podejmować będzie Victorię Wałbrzych.

18.02.17, 18:00 – Nysa
I liga: Stal Nysa – KPS Siedlce 2:3 (20:25, 20:25, 31:29, 25:19, 12:15)
KPS: 2. Maciej Polański, 6. Piotr Łukasik, 10. Moustapha M’Baye, 12. Mateusz Błasiak, 16. Jakub Bucki, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Sławomir Zemlik, 8. Krzysztof Gibek, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski