ARMS
=Centrum

Jakub Folwarski opuści Pogoń. Siedlczanin zagra w najlepszej drużynie w Holandii!

   
Autor:
Dodano: 2017/02/20 9:00    views 1691
Jakub Folwarski opuszcza Pogoń

Jakub Folwarski po obecnym sezonie odejdzie z MKS Pogoń Siedlce. Siedlczanin zostanie zawodnikiem mistrza Holandii – Enjoy & Deploy Taverzo.

Jakub Folwarski to wychowanek Pogoni, który przez całą swoją karierę był związany z siedleckim klubem. Po kilkunastu latach pobytu w MKS zawodnik postanowił przenieść się do Holandii.

ARMS

Enjoy & Deploy Taverzo to zespół występujący w holenderskiej ekstraklasie. Jest to klub profesjonalny, który od czterech lat nie oddał nikomu tytułu mistrza kraju. Siedlczanin przebywał już w przeszłości na konsultacjach w tym klubie i teraz otrzymał ofertę, z której postanowił skorzystać. Tenisista dokończy sezon w barwach Pogoni i później zwiąże się rocznym kontraktem z klubem z Taverzo.

Zawodnik będzie korzystał z licencji międzynarodowej, która polega na tym, że Folwarski na wszystkich turniejach ogólnopolskich i zagranicznych będzie reprezentował MKS Pogoń Siedlce.

Byłem już parę razy na konsultacjach w Holandii i bardzo mi się tam podobało. Dobrze się tam czułem i wszyscy byli mili. Zaproponowali mi kontrakt i zdecydowałem się skorzystać z tej oferty. Będę reprezentował Pogoń na wszystkich turniejach, nie będę mógł występować jednak w lidze. Będę mieszkał i trenował w Krakowie, a na mecze będę dolatywał samolotem. Wydaje mi się, że trenerzy już się spodziewali, iż wcześniej czy później do tego dojdzie, że będę musiał opuścić klub. Żadnych przeszkód jednak mi nie stawiali. Cieszą się z tego mimo, że będę grał w Holandii dalej będę mógł reprezentować klub z Siedlec – powiedział Jakub Folwarski.

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

Co? Gdzie? Kiedy?

 • sobota, 21 Paź 09:30
  Puchar Polski juniorek i kadetek w zapasach
 • sobota, 21 Paź 12:00
  Puchar Polski w kulturystyce i fitness
 • sobota, 21 Paź 12:00
  IV Siedlecki Bieg Prawie Górski
 • sobota, 21 Paź 14:00
  I liga: ATS Rumia – Pogoń Siedlce
 • sobota, 21 Paź 17:00
  Nice 1 Liga: Chojniczanka Chojnice – Pogoń Siedlce
 • sobota, 21 Paź 18:00
  BLK: PGE MKK Siedlce – Ostrovia Ostrów Wielkopolski
 • sobota, 21 Paź 18:00
  I liga: Polonia Leszno – SKK Siedlce
 • niedziela, 22 Paź 14:00
  Ekstraliga: Juvenia Kraków – Awenta MKS Pogoń Siedlce
 • niedziela, 22 Paź 15:00
  IV liga: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki
 • niedziela, 22 Paź 15:30
  III liga: WAP Warszawa – Pogoń Siedlce


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny