Jaszczuk na fali. Mistrzowski tytuł sprzed roku obroniony

Arena Toruń przez dwa dni (18-19 lutego) była areną lekkoatletycznych emocji. Powodem były 61 Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, w których wzięło udział kilku zawodników WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Na starcie Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski pojawiło się ok. 300 zawodników. Wśród największych gwiazd takich jak m.in.: Marcin Lewandowski, Kamila Lićwinko, Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki czy Adam Kszczot rywalizowali także reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Zawody były ostatnią szansą na uzyskanie minimum PZLA na halowe Mistrzostwa Europy, które od 3 do 5 marca odbędą się w Belgradzie.

Tomasz Jaszczuk (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) miał za zadanie obronę tytułu mistrza kraju (CZYTAJ TUTAJ), który wywalczył przed rokiem także w Toruniu oraz potwierdzenie dobrej dyspozycji przed oczekującymi go Halowymi Mistrzostwami Europy w Belgradzie, na które nie tak dawno uzyskał minimum (CZYTAJ TUTAJ).

Wszystko poszło po myśli naszego skoczka. Oprócz obrony złotego medalu, drugi raz w tym sezonie skoczył lepiej od wskaźnika na mistrzostwa Europy. Zawodnik WLKS-u uzyskał w swojej najlepszej próbie 7.92 i zdecydowanie pokonał Łukasza Wróbla (7.69 = rekord życiowy) z BKS Bydgoszcz oraz Andrzeja Kucha (7.51) ze Startu Wieruszów. Zostaje nam z niecierpliwością czekać na to, co pokaże Tomasz Jaszczuk już za dwa tygodnie. Opiekunem Tomka jest Winicjusz Nowosielski.

Bartosz Wójcik (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) był pierwotnie zgłoszony do udziału w konkursach trójskoku i skoku w dal. Ostatecznie wziął udział tylko w tym pierwszym. Zajął w nim piąte miejsce uzyskując w swojej najlepszej próbie 14.85 m, co okazało się jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Wygrał Adrian Świderski ze Śląska Wrocław, który zdobył złoto dzięki odległości 16.38 m.

W rywalizacji kulomiotów w Toruniu uczestniczył Jan Parol (WLKS Siedlce-Nowe Iganie). Odległość 18.27 m wystarczyła do zajęcia przez niego 10 pozycji. Triumfator – Konrad Bukowiecki z Gwardii Szczytno pchnął na odległość 20.61 m.