Wielobojowy triumf Rafała Abramowskiego

Okazuje się, że nie tylko Tomasz Jaszczuk przysporzył nam wiele radości podczas Halowych Mistrzostw Polski  seniorów w lekkoatletyce zakończonych w niedzielę. W Toruniu rywalizowało jeszcze troje byłych zawodników siedleckich klubów, z których jeden wywalczył tytuł mistrza kraju!

W rywalizacji wieloboistów złoty medal zdobył Rafał Abramowski. Były lekkoatleta WLKS Siedlce-Nowe Iganie (obecnie AZS AWF Warszawa) w Toruniu poprawił kilka rekordów życiowych, a udział w mistrzostwach kraju zakończył z rekordem życiowym 5416 pkt! Srebrny medal w siedmioboju zdobył Krzysztof Miara – 5316 punktów, zaś broniący tytułu halowego mistrza Polski Michał Krawczyk zdobył brąz.

1000 m – 2:50.57 (rekord życiowy) – 4 miejsce

W Toruniu w skoku w dal kobiet brała udział wychowanka Pogoni Siedlce (obecnie AZS Łódź) Natalia Chacińska. Skok na odległość 5.83 m pozwolił Natalii zająć 8 miejsce w 12-osobowej stawce. Zwyciężyła Anna Jagaciak Michalska (6.35).

Ostatnim byłym zawodnikiem siedleckiego klubu – Pogoni, rywalizującym w mistrzostwach, był Marcin Talacha (obecnie Agros Zamość). Siedlczanin w swoim biegu eliminacyjnym zajął piąte miejsce (7.01) i nie awansował do ścisłego finału. Ostatecznie sklasyfikowano go na 16 pozycji. Złotym medalistą został Remigiusz Olszewski (Zawisza Bydgoszcz) z wynikiem 6.69.