Znowu nie sprostali Mazovii. Zagrał Wrzesiński (fotogaleria)

Znowu nie sprostali Mazovii. Zagrał Wrzesiński

Druga drużyna Pogoni Siedlce w kolejnym meczu sparingowym uległa Mazovii Mińsk Mazowiecki 1:2. W pierwszej połowie siedlczanie zagrali zawodnikami z kadry pierwszej drużyny wśród których byli m.in. Konrad Wrzesiński i Dariusz Zjawiński.

Do meczu Pogoniści przystąpili w bardzo mocnym zestawieniu. Dziewięciu zawodników z drużyny Marcina Broniszewskiego wśród których był powracający do zdrowia Konrad Wrzesiński, plus testowany pod kątem gry w pierwszej drużynie bramkarz Daniel Malina z Naprzodu Stare Babice mieli pomóc w konfrontacji z ligowym rywalem rezerw. W drugiej połowie zaprezentował się kolejny testowany golkiper Jakub Zolech z III-ligowego Jaroty Jarocin. Malina, Zolech oraz Michał Kula (bez klubu, ostatnio Radomiak Radom) trenują z I-ligowcem od poniedziałku.

W pierwszej połowie Pogoniści mimo dość mocnego składu nie potrafili narzucić swojego stylu gry. Na boisku trwał wyrównany pojedynek, dość rzadko dochodziło do podbramkowych sytuacji. Siedlczanie byli lepsi w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynikało. W 22 minucie błąd popełnił testowany Malina, który będąc daleko od swojej bramki wybił piłkę pod nogi Jewhena Romanowa, który trafił do siatki z około 40 metrów. W 39 minucie boisko opuścił z powodu czerwonej kartki Łukasz Puciłowski za obrazę arbitra. W końcówce obie drużyny mogły zdobyć gola, lecz w poprzeczkę trafił Rafał Słowik, dwukrotnie nieskutecznie uderzał Daniel Smuga, a w ekipie siedlczan skiksował Dominik Barciak.

W drugiej połowie po kilku zmianach w obu drużynach, gra nieco się ożywiła. W 51 minucie Sebastian Kaczyński posłał piłkę obok bramki, która po drodze otarła się o interweniującego Zolecha. Osiem minut później padł drugi gol dla Mazy. Kaczyński przedarł się lewą stroną, dograł piłkę do Michała Bondary, który bez problemu umieścił ją w bramce. Kilka minut później po dośrodkowaniu Patryka Ciulaka szansę na kontaktowego gola miał Krystian Zbieć, lecz uderzył niecelnie. Na kwadrans przed końcem Alan Gańko trafił w poprzeczkę. Dwie minuty potem Paweł Wasiluk trafił w górną siatkę bramki Mateusza Górasa. W 85 minucie dobić siedlczan mógł Gańko, jednak w sytuacji sam na sam z Zolechem nie potrafił skierować futbolówki do bramki. W 87 minucie kontaktowego gola zdobył po ładnym uderzeniu z 25 metrów Bartosz Karczmarek. W ostatniej akcji meczu Karczmarek mógł uratować remis, lecz po podaniu Wasiluka fatalnie spudłował.

W zespole Mazovii zagrali byli Pogoniści – Mateusz Janusiewicz i Jarosław Krajewski.

PLANY POGONI II

Kolejny mecz sparingowy zespół Marcina Tomaszewskiego rozegra w niedzielę 26 lutego o 16:00 z Podlasiem Sokołów Podlaski w Siedlcach.

22.02.17, 19:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:2 (0:1)

Bramki: Bartosz Karczmarek 87 – Jewhen Romanow 22, Michał Bondara 59

Pogoń II: Daniel Malina (46 Jakub Zolech) – 5. Sebastian Krawczyk (46, 17. Paweł Wasiluk), 3. Michał Panufnik, 15. Paweł Łydkowski, 4. Piotr Ceranka (68, 13. Sebastian Szcześniak) – 6. Dominik Barciak (61, 8. Bartosz Karczmarek), 20. Piotr Krawczyk (46, 19. Bartosz Szostek), 7. Daniel Dybiec (75, 18. Rafał Zin), 77. Robert Janicki (46, 26. Krystian Zbieć), 10. Konrad Wrzesiński (46, 95. Patryk Ciulak) – 9. Dariusz Zjawiński (46, 27. Patryk Skrzypek)

Mazovia: Włodzimierz Lisiewicz (67 Mateusz Góras) – 16. Jewhen Romanow (73, 10. Mateusz Janusiewicz), 15. zawodnik testowany, 14. Jarosław Krajewski, 18. Michał Herman – 10. Mateusz Janusiewicz (46, 7. Piotr Sobótka), 4. Karol Nojszewski (58, 3. Alan Gańko), 20. Daniel Żurawski, 17. Łukasz Puciłowski (34, 11. Rafał Słowik), 21. Daniel Smuga (46, 8. Michał Bondara) – 6. Sebastian Kaczyński (6. Marcin Kowalczyk)

Żółte kartki: Paweł Wasiluk 77 – Alan Gańko 86

Czerwona kartka: Łukasz Puciłowski 33 (Mazovia, za obrazę sędziego)

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)

źródło: MKP Pogoń Siedlce; foto: Kamil Sulej