Ostatki rundy zasadniczej. KPS Siedlce poznał rywala w ćwierćfinale (fotogaleria)

KPS Siedlce w ostatnim meczu rundy zasadniczej gładko pokonał Victorię Wałbrzych 3:0. W pierwszej rundzie play-off rywalem zespołu Witolda Chwastyniaka będzie TSV Sanok.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej KPS grał tylko o pietruszkę. Przed spotkaniem było już pewne, że podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka zakończą rundę zasadniczą na czwartym miejscu. W sobotę rywalem zespołu z Siedlec była Victoria Wałbrzych, która w marcu zagra o utrzymanie w I lidze.

Sobotni mecz drużyna z Siedlec rozpoczęła w bardzo eksperymentalnym składzie. Z podstawowej szóstki na parkiecie pojawił się tylko środkowy Moustapha M’Baye. W trakcie spotkania z ławki rezerwowych weszli natomiast: Jakub Bucki oraz Maciej Polański.

Liczne roszady nie przeszkodziły jednak podopiecznym Witolda Chwastyniaka dyktować warunków gry na parkiecie. Od początku meczu stroną dominującą był KPS, który w każdym secie był wyraźnie lepszy od rywali. Ekipa z Wałbrzycha w całym spotkaniu zdobyła zaledwie 51 punktów.

KPS Siedlce grał świetne zawody. Gospodarze popełniali bardzo mało błędów własnych, dzięki czemu systematycznie powiększali swoją przewagę. Na pochwałę zasługują przede wszystkim: Jakub Gontarewicz czy Sławomir Zemlik, który w trzecim secie poderwał drużynę do walki.

PLANY KPS

Już za tydzień rozpocznie się faza play-off w I lidze. Rywalem KPS Siedlce będzie beniaminek – TSV Sanok, a pierwszy mecz siatkarze Witolda Chwastyniaka rozegrają na wyjeździe. Tydzień później rywalizacja przeniesie się do Siedlec. O awansie do kolejnej rundy zdecyduje wynik dwumeczu.

25.02.17, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce – Victoria Wałbrzych 3:0 (25:15, 25:16, 25:20)