środa, 17 kwietnia 2024r.

Kolejny dobry start Staręgi

Maciej Staręga (Rawa Siedlce) ma za sobą drugi występ w Mistrzostwach Świata w biegach narciarskich w Lahti.

Maciej Staręga z Rawy Siedlce po bardzo dobrym występie w sprincie indywidualnym techniką dowolną, gdzie zajął ósme miejsce (CZYTAJ), wspólnie z Dominikiem Burym wziął udział w sprincie drużynowym stylem klasycznym.

Półfinały sprintu drużynowego zostały rozegrane w niedzielne przedpołudnie. Do startu przystąpiły 24 zespoły, w tym tak egzotyczne ekipy jak Australia, czy Kolumbia. W swoim półfinale Maciej Staręga w parze z Dominikiem Burym zajęli piątą pozycję i z 10 czasem awansowali do finału Mistrzostw Świata w Lahti.

– Dzisiaj naprawdę dobrze się czułem, więc jestem zadowolony z tego co pokazałem na trasie. Myślę, że to ja bardziej się stresowałem jak Dominik, bo chciałem jednak i w tym „klasyku” pokazać, że damy radę i myślę, że przy dobrych układach też jesteśmy w stanie walczyć tutaj o „ósemkę” – ocenił bieg półfinałowy Staręga.

WYNIKI PÓŁFINAŁU

Ostatecznie Maciej z Dominikiem zakończyli rywalizację na 10 miejscu. Tytuł mistrzów świata w team sprincie zdobyli Rosjanie w składzie Nikita Kriukov oraz Sergey Ustiugov, którzy na finiszu pokonali Włochów – Dietmara Noecklera oraz Federico Pellegriniego. Brązowy medal wywalczyli reprezentanci gospodarzy – Sami Jauhojaervi i Iivo Niskanen.