Pewna wygrana na koniec przygotowań. Wektra odprawiona

W ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej w IV lidze, zespół rezerw Pogoni pokonał V-ligową Wektrę Zbuczyn 3:0.

Zespół z Siedlec do meczu przystąpił w składzie, który będzie przypominał walczący o ligowe punkty w IV lidze.

Pogoń bezsprzecznie przeważała na boisku w meczu z drużyną występującą szczebel niżej. Pierwszą okazję na gola w 9 minucie zmarnował Krystian Zbieć, gdyż świetnie w bramce spisał się były Pogonista – Damian Krasuski. Sześć minut później faulowany w polu karnym był Paweł Wasiluk. Do jedenastki podszedł Robert Janicki, a jego próbę obronił Krasuski. Gol padł 120 sekund później po dobitce strzału Cezarego Demianiuka przez Zbiecia.

Po zmianie stron siedlczanie dołożyli jeszcze dwa trafienia. W 53 minucie piłkę w polu karnym otrzymał Patryk Skrzypek, znalazł miejsce do oddania strzału i umieścił piłkę w siatce. Wynik w 83 minucie ustalił Bartosz Karczmarek wykorzystując dobre podanie z lewego skrzydła.

W Wektrze wystąpili byli Pogoniści: Damian Krasuski, Karol Grochowski, Damian Prokurat, Dominik Piekutowski, Cezary Anusiewicz, Emil Michalak, Robert Narwojsz i Mateusz Prokurat. W Pogoni z kolei zagrał Adam Chojecki związany kiedyś z Wektrą oraz będący ostatnio na wypożyczeniu w klubie ze Zbuczyna Dominik Krupa.

PLANY POGONI II

Pogoń pierwszy mecz rundy wiosennej rozegra w Sochaczewie z Bzurą Chodaków. Mecz zaplanowano na sobotę 4 marca, godz. 14:00.

01.03.17, 19:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Wektra Zbuczyn 3:0 (1:0) Widzów: 20

Bramki: Krystian Zbieć 17, Patryk Skrzypek 53, Bartosz Karczmarek 82

W 15 minucie Robert Janicki (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Damian Krasuski obronił).

Pogoń II: Marcin Borkowski – 5. Sebastian Krawczyk (46, 20. Dominik Krupa), 3. Michał Panufnik (46, 27. Mateusz Kacprzak), 15. Paweł Łydkowski (46, 23. Adam Chojecki), 4. Piotr Ceranka (46, 22. Jakub Malinowski) – 18. Paweł Wasiluk (66, 19. Tomasz Kacprzak), 6. Bartosz Szostek (49, 13. Sebastian Szcześniak), 7. Daniel Dybiec (46, 95. Rafał Zin), 95. Robert Janicki (46, 8. Bartosz Karczmarek), 17. Cezary Demianiuk (46, 77. Mateusz Wassilow) – 9. Krystian Zbieć (46, 26. Patryk Skrzypek)

Żółta kartka: Sylwester Jagielak 70

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)

źródło: MKP Pogoń Siedlce; foto: Kamil Sulej