Zaskakująca pierwsza połowa w Bydgoszczy. Po przerwie zabrakło sił

PGE MKK Siedlce przegrał 59:74 w Bydgoszczy z Artego. Podopieczne Teodora Mollova do przerwy minimalnie prowadziły, ale po przerwie nie zdołały utrzymać korzystnego rezultatu.

Przedmeczowy faworyt mógł być tylko jeden – i było to Artego. Bydgoszczanki miały co prawda w nogach czwartkowy wyjazdowy mecz z Wisłą Can-Pack Kraków (porażka 64:71), ale nie wpłynęło to na prognozy. PGE MKK jechał do miasta nad Brdą podbudowany zwycięstwem z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Pierwsza połowa zaskoczyła wszystkich. PGE MKK toczył zacięty bój z Artego. Podopieczne Mollova do przerwy prowadziły 37:36. Trener Tomasz Herkt nie zmarnował przerwy i nastroił swoje koszykarki do lepszej gry. Nie tyle w ofensywie, co w defensywie. Siedlczanki miały ogromny problem ze zdobywaniem punktów. PGE MKK zdobył w trzeciej i czwartej kwarcie tylko 22 oczka. Artego wygrał 74:59, ale drużyna Mollova nie przyniosła wstydu.

PLANY PGE MKK

W środę 8 marca PGE MKK nadrobi zaległości w Gorzowie Wielkopolskim. W niedzielę 12 marca siedlczanki zakończą rundę zasadniczą domowym meczem z CCC Polkowice.

05.03.17, 13:00 – Bydgoszcz
BLK: Artego Bydgoszcz – PGE MKK Siedlce 74:59 (17:18, 19:19, 19:9, 19:13)
Artego: 11. Denesha Stallworth 23, 8. Elżbieta Mędzik 14, 32. Bernice Mosby 12, 22. Martyna Koc 9, 10. Maurita Reid 9, 7. Katarzyna Suknarowska 5, 1. Erin Rooney 2, 12. Klaudia Niedźwiedzka, 23. Karina Szybała, 50. Charity Szczechowiak
PGE MKK: 9. Oksana Mollov 13, 14. Karolina Poboży 12, 10. Magdalena Parysek 10, 23. Roksana Schmidt 8, 6. Katarzyna Trzeciak 5, 7. Monika Naczk 4, 13. Aleksandra Wajler 3, 11. Dominika Paczkowska 2, 12. Aleksandra Parzeńska 2