Siedleckie koszykarki nie sprawiły sobie prezentu na Dzień Kobiet

Siedleckie koszykarki mają za sobą ostatni wyjazdowy mecz w rundzie zasadniczej. PGE MKK przegrał 56:79 w Gorzowie Wielkopolskim.

W lepszych humorach do zaległego meczu 19 kolejki przystępowały akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego. Nie mogło być inaczej, ponieważ kilka dni wcześniej o sile rewelacyjnie radzącej sobie w rundzie zasadniczej drużyny Dariusza Maciejewskiego przekonała się Wisła Can-Pack Kraków. W tej samej kolejce siedlczanki przegrały w Bydgoszczy, tocząc do przerwy zacięty bój z faworyzowanym Artego.

Gorzowianki od pierwszej minuty udowodniły, że niedawne zwycięstwo z Wisłą nie było przypadkiem. Gospodynie były zabójczo skuteczne i po 10 minutach gry prowadziły 30:11. PGE MKK odżył w drugiej kwarcie, jednak przewaga akademiczek nadal była bezpieczna. AZS AJP wygrywał do przerwy 43:28.

Kwarta numer trzy była popisem Courtney Hurt, która regularnie zaskakiwała siedlecką defensywę. W ostatniej odsłonie spotkania szansę gry otrzymały wszystkie zawodniczki z kadry PGE MKK. Wynik był już w tym momencie sprawą zamkniętą. Gorzowianki wygrały 79:56.

PLANY PGE MKK

W niedzielę 12 marca PGE MKK zakończy rundę zasadniczą. O 18:00 rozpocznie się ostatni oficjalny mecz w sezonie 2016-17. Rywalem siedlczanek będzie CCC Polkowice.

08.03.17, 18:00 – Gorzów Wielkopolski
BLK: AZS AJP Gorzów Wielkopolski – PGE MKK Siedlce 79:56 (30:11, 13:17, 18:17, 18:11)
AZS AJP: 44. Courtney Hurt 21, 21. Paulina Misiek 18, 35. Nicole Seekamp 17, 7. Stephanie Talbot 8, 15. Aleksandra Pawlak 7, 20. Magdalena Szajtauer 5, 13. Jagoda Szczęsna 3, 4. Katarzyna Dźwigalska, 5. Adriana Kopciuch, 6. Kinga Kominek, 18. Katarzyna Jaworska, 22. Daria Stelmach
PGE MKK: 9. Oksana Mollov 18, 7. Monika Naczk 9, 14. Karolina Poboży 8, 10. Magda Parysek 7, 13. Aleksandra Wajler 7, 23. Roksana Schmidt 4, 6. Katarzyna Trzeciak 2, 12. Aleksandra Parzeńska 1, 4. Magdalena Mołłow, 11. Dominika Paczkowska