Koniec sezonu Pucharu Świata tuż, tuż. Staręga startował w Drammen

Maciej Staręga wziął udział w przedostatnim w tym sezonie sprincie zawodów Pucharu Świata. Jego start w Drammen był pierwszym, po zakończonych niedawno mistrzostwach świata.

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) w eliminacjach sprintu techniką klasyczną zawodów Pucharu Świata, które odbyły się w norweskim Drammen, zajął 29 miejsce i uzyskał awans do ćwierćfinału. Najszybszy w eliminacjach był Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Siedlczanin w swoim ćwierćfinale zajął dopiero szóste miejsce i nie awansował do czołowej dwunastki. Najszybszy w tym biegu okazał się Norweg Petter Northug.

W finałowym starciu mężczyzn triumfował Eirik Brandsdal finiszując przed kolejnym z Norwegów Johannesem Klaebo (strata 2,55 s) i Rosjaninem Siergiejem Ustiugowem (strata 3,28). Staręga – jedyny reprezentant Polski startujący w Drammen został sklasyfikowany na 26 pozycji.

Za tydzień (17-19 marca) w kanadyjskim Quebec odbędą się finałowe zawody Pucharu Świata sezonu 2016/2017. Na 17 marca zaplanowany jest sprint techniką dowolną. Przypomnijmy, że siedlczanin przed rokiem właśnie w Kanadzie zajął najwyższe w swojej karierze miejsce w zawodach cyklu PŚ – 5 (CZYTAJ).