Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich – odsłona druga

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich - odsłona druga

W dniach 22-26 marca na Polanie Jakuszyckiej rozegrana zostanie druga część Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich. Liczymy na medale narciarzy Rawy Siedlce!

Podczas czterodniowej rywalizacji narciarze powalczą w czterech konkurencjach: team sprint C, biegi dystansowe 15 km F kobiet i 30 km F mężczyzn, team sprint mix F oraz biegi sztafetowe 4 x 5 km kobiet i 4 x 7,5 km mężczyzn.

Przed rokiem rywalizację mężczyzn zdominowali zawodnicy UKS Rawa Siedlce. W team sprincie mężczyzn złoto Mistrzostw Polski wywalczyli Maciej Staręga i Paweł Klisz, którzy razem z Damianem Dukiem i Danielem Iwanowskim stanęli również na najwyższym stopniu podium w sztafecie 4 x 7,5 km mężczyzn. Mistrzem Polski na dystansie 30 km techniką dowolną został Maciej Staręga.

Przypomnijmy, że w pierwszej odsłonie tegorocznych MP siedlczanie zdobyli dwa medale: złoto Staręgi i srebro Klisza. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Dodatkowo w piątek, 24 marca odbędą się zmagania na dystansach w ramach Mistrzostw Polski Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski (15 km F kobiet i 30 km F mężczyzn).