ARMS
=Centrum

Witold Chwastyniak: Liczymy na wsparcie kibiców

   
Autor:
Dodano: 2017/03/16 13:21    views 3488
Witold Chwastyniak: Liczymy na wsparcie kibiców

KPS po kilku latach przerwy awansował do półfinału I ligi, w którym zmierzy się ze Ślepskiem Suwałki. Czy podopieczni Witolda Chwastyniaka zagrają w wielkim finale? Pierwszy pojedynek odbędzie się w sobotę w Siedlcach.

Wrócę jeszcze do ostatniego meczu z TSV Sanok (2:3). Były nerwy po zakończeniu trzeciego seta?
Nerwy tak naprawdę były od początku spotkania. Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz. Pierwszy set co prawda wygraliśmy, ale rywal postawił nam wysoko poprzeczkę. Po trzeciej partii wiedzieliśmy, że musimy postawić wszystko na jedną kartkę, gdyż ewentualny złoty set byłby loterią. Udało się. Jest to wielka zasługa chłopaków, którzy potrafili w decydującym momencie skoncentrować się i wygrać czwartego seta, który zapewnił nam awans do półfinału.

Co było kluczowe w czwartym secie dla KPS?
Myślę, że zagrywka. Gdyby ona funkcjonowała przez cały mecz tak jak w czwartej partii, to nie mielibyśmy tylu problemów. Wiedzieliśmy, że musimy ich odrzucić od siatki i wtedy współpraca blok-obrona będzie funkcjonowała bardzo dobrze. Tak było w Sanoku. Wcześniej graliśmy dobrze w zagrywce, jednak była ona zbyt lekka, aby mogła zaskoczyć rywali.

Drużynę z Siedlec czeka w półfinale zdecydowanie trudniejsze zadanie. KPS zmierzy się ze Ślepskiem Suwałki, z którym w rundzie zasadniczej dwa razy przegraliście.
Jest to najtrudniejszy rywal z możliwych. Ciężko się z nimi gra, gdyż jest tam sporo doświadczonych zawodników. Popełniają bardzo mało błędów. Ze wszystkich zespołów w I lidze zdecydowanie najmniej. Od kilku sezonów Ślepsk gra w zasadzie tak samo. Grają szybką piłkę. Starają się dograć ją na trzeci metr, a potem na pojedynczym bloku wykorzystać swoje walory. Tak jak wspomniałem, można tam znaleźć wielu doświadczonych graczy: Wojciecha Winnika i Kamila Skrzypkowskiego na skrzydłach, Piotra Lipińskiego na rozegraniu czy Adriana Hunka i Łukasza Radzewicza, którzy grali w PlusLidze.

Nasz styl gry z kolei jest trochę inny. Mamy zawodników, którzy preferują grę na wyższej piłce. Gramy jednak u siebie i to jest dobry moment, aby po raz pierwszy w tym sezonie pokonać Ślepsk.

Jak w takim razie zniwelować doświadczenie gości z Suwałk? Wiadomo, że w takich meczach “ogranie” zawodników bywa decydujące.
Musimy zagrać na dużym ryzyku oraz popełniać bardzo mało błędów własnych. Będzie to niezmiernie trudne, ale musimy to zrobić. Jeżeli będziemy wstrzymywać rękę na zagrywce, to będzie nam bardzo ciężko podjąć walkę ze Ślepskiem.

Ten dziwny terminarz play-offów tym razem będzie korzystny dla KPS?
Zasady play-offów są dziwne, i zmieniają się co każdą rundę. Najpierw graliśmy mecz i rewanż. Teraz gramy do dwóch zwycięstw, a pierwszy mecz rozegramy u siebie. W przypadku zwycięstwa w Siedlcach, postawimy rywali pod ścianą. Rywalizacja przeniesie się do Suwałk, gdzie będziemy mogli rozegrać nawet dwa mecze. Nie ma na nas żadnej presji i będziemy mogli zagrać na luzie. W ewentualnym finale gra się z kolei do trzech zwycięstw. Jest to trochę skomplikowane, jednak reguły były doskonale znane już przed sezonem.

Jakiego meczu kibice KPS mogą spodziewać się w sobotę?
Myślę, że fajnego i zaciętego widowiska. Chciałbym zaprosić wszystkich kibiców w Siedlcach na mecz, gdyż doping będzie nam potrzebny jak nigdy dotąd. Myślę, że chłopakom będzie się grało jeszcze lepiej, gdy hala wypełni się do ostatniego miejsca.

 

źródło: własne, foto: Maciej Sztajnert


Co? Gdzie? Kiedy?

 • czwartek, 19 Lip 09:00
  Finał Turnieju LZS dziewcząt “Piłkarska kadra czeka”
 • piątek, 20 Lip 09:30
  Finał Turnieju LZS dziewcząt “Piłkarska kadra czeka”
 • sobota, 21 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski
 • sobota, 21 Lip 17:00
  II liga: Pogoń Siedlce – GKS Bełchatów
 • niedziela, 22 Lip 09:00
  Siedlecka Liga Biegowa
 • środa, 25 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Orzeł Unin
 • środa, 25 Lip 17:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Hapoel Katamon Jerozolima
 • sobota, 28 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec
 • sobota, 28 Lip 18:00
  II liga: Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce
 • sobota, 4 Sie 17:00
  II liga: Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny