Wielki mecz KPS Siedlce. Będzie trzeci mecz w Suwałkach (wideo)

KPS Siedlce w drugim meczu półfinału I ligi pokonał Ślepsk Suwałki 3:1. Decydujące starcie w niedzielę o godz. 14 w Suwałkach.

KPS Siedlce był pod ścianą. Podopieczni Witolda Chwastyniaka w pierwszym półfinałowym spotkaniu przegrali ze Ślepskiem Suwałki 0:3. Najlepsza drużyna rundy zasadniczej potrzebowała już tylko jednego zwycięstwa, aby awansować do wielkiego finału I ligi.

Każda zła seria kiedyś się kończy. W tym sezonie drużyna z Suwałk trzykrotnie pokonała już KPS, jednak tym razem lepszy okazał się zespół z Siedlec. Już w pierwszym secie podopieczni Witolda Chwastyniaka zaprezentowali wysoką formę. KPS toczył wyrównany bój z faworyzowanym Ślepskiem, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Po stronie Ślepska w ataku punktował Wojciech Winnik, a po drugiej stronie siatki odpowiadał mu Piotr Łukasik.

Przełomowa dla losów spotkania okazała się trzecia partia, w której siedlczanie grali z wielką ambicją i determinacją. Podopieczni Chwastyniaka w trakcie seta uzyskali kilku punktową przewagę, jednak drużyna z Suwałk nie złożyła broni. Gospodarze obronili trzy piłki setowe, jednak skuteczny blok zapewnił KPS triumf w trzeciej partii.

Siedlczanie poszli za ciosem. W ostatniej odsłonie KPS grał jak z nut, znakomicie spisując się przede wszystkim w polu serwisowym. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano kapitana Bartosza Zrajkowskiego.

PLANY KPS

Przed KPS Siedlce otwiera się wielka szansa na grę w finale I ligi. W niedzielę w Suwałkach odbędzie się trzeci mecz, który zadecyduje o losach półfinału.

25.03.17, 17:00 – Suwałki
2 mecz II rundy play-off: Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 1:3 (25:27, 25:21, 24:26, 17:25)