ARMS
=Centrum

Zacięta rywalizacja sztafet. Panowie z Siedlec na podium

   
Autor:
Dodano: 2017/03/26 13:16    views 711

Ostatnią konkurencją tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich były biegi sztafetowe.

Łącznie na starcie zobaczyliśmy 16 zespołów – osiem damskich i osiem męskich. Panie rywalizowały w biegu 4 x 5 km, a panowie 4 x 7,5 km. Dwie pierwsze zmiany rozgrywano stylem klasycznym, dwie kolejne łyżwą.

Tytułów mistrzowskich wśród panów bronił team UKS Rawa Siedlce. Ostatecznie nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium. Rywalizację wygrała sztafeta AZS AWF Katowice w składzie Dawid Bril, Jan Antolec, Marcin Piasecki i Kacper Antolec. Srebro przypadło UKS Regle Kościelisko (Andrzej Pradziad, Mateusz Chowaniak, Łukasz Kunc i Marcin Rzeszótko, zaś brąz dla UKS Rawa Siedlce – Arkadiusz Posiadała, Maciej Staręga, Daniel Iwanowski i Paweł Klisz.

Walka o miejsca na podium była w tym roku bardzo wyrównana. Niecałe siedem sekund dzieliło naszych brązowych medalistów od złotego medalu. Różnica pomiędzy drugą i trzecią sztafetą wynosiła zaledwie 58 setnych sekundy. Dokładnie tyle zabrakło Pawłowi Kliszowi do uciekającego przed nim zawodnikowi z Kościeliska.

W zawodach startowała także druga sztafeta z Siedlce (Piotr Sobiczewski, Mateusz Posiadała, Patryk Borkowski, Karol Filipek), ale nie ukończyła rywalizacji.

WYNIKI SZTAFET MĘŻCZYZN

 

W rywalizacji kobiet także wzięły udział dwie sztafety z Siedlec. O podium otarła się pierwsza z nich w składzie: Justyna Stefaniuk, Joanna Bronisz, Kamila Borkowska, Anna Staręga, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Zwyciężyła – podobnie jak u panów – sztafeta z Katowic (Katarzyna Stokfisz, Kornelia Kubińska, Magdalena Czusz i Martyna Galewicz). Drugi team z Siedlec (Daria Krupa, Monika Sołoniewicz, Anna Bielecka, Oliwia Pawełko) uplasował się na siódmej pozycji.

WYNIKI SZTAFET KOBIET

 

źródło: własne / PZN / skipol; foto: PZN

Co? Gdzie? Kiedy?

 • środa, 20 Gru 18:00
  Siedlecka Liga Bowlingowa – 12 kolejka
 • sobota, 23 Gru 16:00
  I liga: SKK Siedlce – Siarka Tarnobrzeg
 • piątek, 5 Sty 18:00
  Zawody Smoczych Łodzi
 • sobota, 6 Sty 17:00
  I liga: SKK Siedlce – Pogoń Prudnik
 • sobota, 6 Sty 17:00
  BLK: Wisła Can-Pack Kraków – PGE MKK Siedlce
 • sobota, 6 Sty 18:00
  II liga: NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Ósemka Siedlce
 • niedziela, 7 Sty 17:00
  I liga: KPS Siedlce – Ślepsk Suwałki
 • sobota, 13 Sty 16:00
  II liga: Ósemka Siedlce – MUKS Tomaszów Mazowiecki
 • sobota, 13 Sty 17:00
  BLK: PGE MKK Siedlce – Ślęza Wrocław
 • sobota, 13 Sty 18:00
  I liga: SMS PZPS Spała – KPS Siedlce


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny