sobota, 20 kwietnia 2024r.

Kolejny spadkowicz pokonał biało-niebieskich

Rezerwy siedleckiej Pogoni przegrały w Raciążu z Błękitnymi. Gole dla biało-niebieskich strzelili Daniel Dybiec oraz Piotr Kurbiel.

Do meczu z Błękitnymi drużyna Marcina Tomaszewskiego przystąpiła wzmocniona podobnie jak tydzień temu w Grodzisku Mazowieckim młodzieżowcami trenującymi z I-ligowym zespołem oraz Danielem Dybcem.

Nie udało się przywieźć choćby punktu z Raciąża, gdzie Pogoniści grali ze spadkowiczem z III ligi. Gospodarze dobrze zaczęli mecz, jednak to Pogoń zdobyła gola. W 9 minucie faulowany w polu karnym był Piotr Kurbiel, a jedenastkę wykorzystał kapitan zespołu – Daniel Dybiec. Później okazję na podwyższenie prowadzenia miał Dominik Barciak, lecz w sytuacji sam na sam strzelił w bramkarza. Kłopoty siedlczan rozpoczęły się dziesięć minut przed przerwą. Najpierw po stracie piłki w środku boiska gospodarze za sprawą Tomasza Grudnia doprowadzili do wyrównania. Cztery minuty później, po błędzie defensywy Pogoni Jakub Wszałkowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po zmianie stron rezerwy Pogoni dążyły do odwrócenia losów meczu. Świetną sytuację wykorzystał Piotr Kurbiel, który zdobył wyrównującego gola, ale sędzia odgwizdał spalonego. Zamiast wyrównującej bramki padł trzeci gol dla gospodarzy. Szybką kontrę wykorzystał Wszałkowski i było 3:1. Siedlczanie do końca meczu walczyli o korzystny rezultat. Dopiero w doliczonym czasie gry Kurbielowi udało się zdobyć kontaktową bramkę, lecz to nie wystarczyło by do Siedlec wrócił chociaż punkt.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie spotkanie siedlczanie rozegrają za tydzień w sobotę o 15:00, kiedy to na własnym boisku zmierzą się z Podlasiem Sokołów Podlaski.

08.04.17, 16:00 – Raciąż

IV liga: Błękitni Raciąż – Pogoń II Siedlce 3:2 (2:1)

Bramki: Tomasz Grudzień 35, Jakub Wszałkowski 39, 75 – Daniel Dybiec 9 (k), Piotr Kurbiel 90+

Błękitni: 12. Błażej Kokosiński – 91. Adrian Bieńkowski, 3. Damian Skumórski (90+2, 6. Daniel Kocięda), 4. Jarosław Żebrowski, 5. Przemysław Radulski, 7. Jarosław Kułaga, 8. Tomasz Grudzień (85, Damian Szelągiewicz), 9. Daniel Mitura, 10. Tomasz Kamiński, 16. Jakub Wszałkowski, 20. Dawid Dębkowski (87, 15. Kamil Chorzewski)

Pogoń II: 69. Dawid Boruc – 5. Sebastian Krawczyk, 3. Michał Panufnik, 15. Paweł Łydkowski (46, 23. Piotr Ceranka), 8. Bartosz Szostek – 25. Paweł Wasiluk (75, 14. Rafał Zin), 7. Daniel Dybiec, 17. Dominik Barciak, 19. Bartosz Karczmarek (65, 13. Sebastian Szcześniak), 98. Patryk Ciulak (70, 18. Jakub Malinowski) – 11. Piotr Kurbiel

Żółte kartki: Bartosz Karczmarek 13, Piotr Kurbiel 36

Sędzia: Karol Rychlewski (Ciechanów)