Przespali początek. Wigry wywożą trzy punkty z Siedlec (multimedia)

Pogoń Siedlce w ramach 25 kolejki Nice 1 Ligi zagrała z Wigrami Suwałki. Siedlczanie przegrali na własnym boisku 1:2.

W składzie Pogoni na mecz z Wigrami doszło do dwóch zmian. W pierwszej jedenastce pojawili się: Robert Janicki oraz Łukasz Wójcik, którzy zajęli miejsce Michała Bajdura i Marcina Burkhardta. W kadrze meczowej kosztem Damiana Świerblewskiego znalazł się także Jakub Szrek.

Pogoń już w pierwszych minutach straciła bramkę. W polu karnym Pogoni faulowany był Kamil Adamek i sędzia odgwizdał przewinienie. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Kamil Zapolnik. W 9 minucie siedlczanie doprowadzili do remisu, a golkipera gości bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Łukasz Wójcik. Pięć minut później Wigry ponownie prowadziły. Frank Adu Kwame dograł futbolówkę do Damiana Kądziora, a ten uderzeniem z bliskiej odległości pokonał bezradnego Rafała Misztala. 17 minuta: Groźny strzał z rzutu wolnego oddał Robert Janicki, jednak dobrze w bramce interweniował Hieronim Zoch. W 27 minucie uderzenie Kamila Zapolnika z problemami na róg sparował bramkarz Pogoni. Kilka minut później Damian Kądzior strzelił sprzed pola karnego minimalnie obok bramki. Tuż przed końcem pierwszej odsłony bramkę mógł zdobyć Grzegorz Tomasiewicz, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

Pierwsze groźny strzał w drugiej odsłonie oddał wprowadzony na boisko Eusébio Bancessi, ale po raz kolejny na posterunku był bramkarz Wigier. W dalszej części meczu siedlczanie próbowali doprowadzić do remisu, ale goście mądrze się bronili i próbowali podwyższyć swoje prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Wigier 2:1.

W zespole gości zagrał Rafał Augustyniak, który w przeszłości reprezentował barwy Pogoni. Trenerem bramkarzy Wigier jest Andrzej Olszewski. 42-latek kiedyś grał i trenował bramkarzy MKP Pogoń.

PLANY POGONI

W sobotę, 15 kwietnia o godzinie 16 podopieczni Marcina Broniszewskiego zagrają na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

09.04.17, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 1:2 (1:2) Widzów: 1726

Bramki: Łukasz Wójcik 9 – Kamil Zapolnik 4 (k), Damian Kądzior 14

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Tomasz Lewandowski (46, 17. Eusébio Bancessi), 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 16. Łukasz Wójcik – 93. Konrad Wrzesiński, 23. Piotr Mroziński (83, 11. Michał Bajdur), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 22. Robert Janicki (69, 20. Piotr Krawczyk) – 9. Dariusz Zjawiński

Wigry: 30. Hieronim Zoch – 18. Janusz Bucholc, 19. Maciej Wichtowski, 5. Václav Cverna, 15. Frank Adu Kwame – 11. Damian Kądzior, 8. Rafał Augustyniak, 14. Omar Santana (76, 10. Mateusz Radecki), 25. Damian Gąska (63, 9. Miłosz Kozak), 24. Kamil Zapolnik (85, 4. Adrian Karankiewicz) – 28. Kamil Adamek

Żółte kartki: Robert Janicki 24, Daniel Chyła 39, Arkadiusz Jędrych 59 – Maciej Wichtowski 17, Omar Santana 21, Rafał Augustyniak 44, Václav Cverna 45+1, Kamil Zapolnik 73, Janusz Bucholc 90

14 odpowiedzi

1. Brawo trenerze! Może pora się zastanowić i zmienić trochę skład drużyny ustalony pod „kibiców”. Dwa mecze z rzędu w d… to powinno dać do myślenia. Proszę włączyć własne myślenie trenerze i dać szansę swojej intuicji a nie słuchać „mądrych” podpowiedzi „znawców” piłki. Mimo wszystko trzymam kciuki za Pogoń i czekam na mądre decyzje trenera a nie kibiców.

1. możesz rozwinąć swoją myśl i powiedzieć kto z przesranego 1:7 meczu z Grodziskiem w IV lidze miałby pomóc Pogoni w pokonaniu Wigier ? A może widziałeś lepszych w Raciążu wczoraj od tych co grali dzisiaj ? A może widziałeś na siódemkach takich 20 lat temu ? Daj spokój w końcu

2. Jednym słowem można byłoby opisać to widowisko: bezmózgowie.
    Kilka godzin wcześniej byłem na meczu LZSu i zobaczyłem 11 bramek. A tutaj byłem świadkiem jak piłka znajdowała się na ziemi przez 5% czasu gry. Badminton był w Siedlcach kilka dni temu, a siatkówka wczoraj. Taka gra nie ma sensu. To szkoda oczu, żeby oglądać lagi w górę. Po ziemi umiemy jedynie podawać do tyłu i wzdłuż obrońców. Tomasiewicz, Wrzesiński i Bancessi to za mało, żeby był jakikolwiek sens gry do przodu.
    Od dzisiaj zamiast dybca moją nową maskotką jest…Zjawiński 🙂 Nazwisko jednak zobowiązuje. Zjawiał się i znikał. Często szukałem go desperacko z przodu, ale gdzieś mi się chował. No to skoro ja z wysokości trybun nie umiem go znaleźć, to jak mają to zrobić „pomocnicy”. W sumie on też czasem chował się wśród pomocników, a widziałem go nawet na prawej pomocy często…
    Ta nowoczesna wymiana pozycji to myśl naszego – już niedługo mam nadzieję – kieleckiego trenera? Fajnie 🙂
    Legia gra bez nominalnych napastników, my też zacznijmy. Po co się oszukiwać i wystawić takich grajków na siłę…?

1. Do Legii to Pogoni nie porownoj Pelagio.
      Doskonale opisales co dzialo sie na boisku. Natomiast na trybunach „Lzs” mlyn liczy 20 osob jak w Kuszynie. Okrzyki Legia Warszawa, ktora pacholkow Legii nazywajacych sie kibicami Pogoni wywalila I przybila iklad z Radomiakiem (najwieksza kosa Pogoni oproczMotoru) Nie wstyd wam dalej krzyczec Legia Warszawa. Niestety kibicowsko jestesmy juz w 4 lub 5 lidze z Kaluszynem I Minskiem Maz. Wstyd…a Radomiak ma z was BEKE

1. Napisz co Ty osobiście zrobiłeś by poprawić ruch kibicowski w Siedlcach????
        No oczywiście poza krytykowaniem na tej stronie.

1. Nie będę się identyfikował z FC Legii, które to FC sama Legia ma w tyłku przybijając układ z Radomiakiem, krótko mówiąc krótko Wam psikusa…(przecież oprócz Motorynek to Wasza największa kosa a teraz stoicie razem na trybunie).
          Nie stać Nas/Was być odrębnym klubem ze swoimi układami np. jak Stal Stalowa Wola….czy już zawsze będzie Siedlce 100% Legia ?? Pytam z ciekawości..

3. Patrząc na niektórych graczy w dzisiejszym meczu miałem wrażenie, że trener zrobił im na złość i kazał grać. Jeżeli tak ma wyglądać gra Pogoni , to życzę powodzenia. Chłopy , co to kur…….a było ????? Chcecie grać w 2 lidze ????? A zapomniałem . Niektórzy mają kontrakty do końca sezonu, to mają w dupie gdzie będzie Pogoń w przyszłym sezonie. A kalendarz spotkań ciężki.

4. Dziś niestety muszę zgodzić się z Pelagią. Granie górnych piłek na Janickiego i Tomasiewicza to pewnie następna, świetna koncepcja trenera. Panie Broniszewski, ja jestem człowiekiem tolerancyjnym, staram się pewne rzeczy rozumieć, wczuwać się w skórę innych, ale za cholerę pańskich koncepcji zrozumieć nie potrafię. Jeśli prawdą są pogłoski o zainteresowaniu Panem prze Koronę to niech Pana biorą już teraz, a ja chętnie zamieniłbym na Bartoszka.
    Inna kwestią pozostaje brak ruchów zarządu w przerwie zimowej w kierunku znalezienia prawego obrońcy i obiecującego, młodego napastnika. Nie potrafię zrozumieć jakim cudem kluby II ligowe potrafiły ściągnąć np. Wodeckiego czy Września, a Siedlce testowały wynalazki z Rumunii/Mołdawii czy niższych lig polskich i rosyjskich.
    Ogólnie bryndza i mizeria, i nie wiem kiedy trafi się jakiś fartowny punkt.
    Brawo Panie trenerze zezmiennąkoncepcjącomecz.

5. Haloooo panie Smuda czy pan mnie słyszy zabieraj pan tego trenerka już nawet dziś do tych Kielc!!!! Co mecz to gorzej tasowanie składem kopanina jak na boisku pod blokiem.Ci co robili niezłą grę u Banasika nagle potracili formę słabo to wygląda

6. Nie mogłem dziś być na meczu pierwszy raz od dawna. Nawet do Pruszkowa jeździłem. Jedno – twierdza Siedlce zdobyta. Chłopakom na pewno zaangazowania nie brakuje ale myśli trenera tak. Miał pomysł na grę który nie odpala a wariantu b brak. Nie wiem co dalej będzie ale szkoda pozycji z przed zimy i szkoda Pogoni. Trzeba racjonalnych decyzji i męskich rozmów. Czekam na krok do przodu.

1. Krok do przodu to był w przerwie sezonu, nowy trener i wzmocnienia. Zjawiński Mroziński i Eusebio. Nawet gdyby trener był idiotą to do dzisiaj by załapał na co stać zespół. Można narzekać na Wójcika i jeszcze tam kogoś ze starego składu bo zagrają raz lepiej raz gorzej ale jak nowi którzy mieli zrobić różnicę plączą się po boisku i robią zagrożenie ale w naszą stronę i praktycznie nie ma ich kim zastąpić to o czym mówić . Wyjątek Eusebio co do którego miałem obawy ale to na razie jest zawodnik na zmianę jako „czarny koń” i bez urazy wiadomo o co chodzi bo na razie na cały mecz jeszcze nie jest gotowy. Na dodatek powiem jeszcze że zespół zaczyna przypominać grupę paralityków bo nie żadnej „chemii ” między nimi. Nikt nikogo nie opiera…la nikt nikomu nie dziękuję każdy gra swoje
      Jest źle a będzie jak zawsze utrzymamy się ale znowu stracimy szansę na zbudowanie dobrej drużyny.

7. Trener do zmiany. Przecież pisalem od poczatku ze to jest pi… a nie trener. Zgasł nam Misztal Wrzesiński Tomasiewicz Lewandowski i reszta jak przyszedł ten trenerek. Jak on mówi na konferencji? Jakby sie nic nie stało. To jest dramat, tak słabo grającej Pogoni dawno nie widziałem, zawsze był ktoś kto tą drużynę ciągnął a tutaj nic. Popsuł nam Konrada psuje całą drużynę. Ludzie nie widzicie co sie dzieje? Zarząd pobudka! Kolejny mecz gol w pierwszych minutach. Oni wychodzą na mecz z myślami w chmurach. To sie robi juz mega żałosne. Żadnej taktyki, druga czesc gry zamiast na ich polowie to my rozgrywamy na swoijej. Jeszcze można wiele pisać. Im szybciej zwolnić tego śmiesznego balwana tym lepiej. Pobudka, zanim będzie za późno