Znamy zwycięzców 29 Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Trzy medale siedlczan

W dniach 7-9 kwietnia w Białymstoku odbyły się 29 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W tej imprezie udział wzięli byli i obecni zawodnicy MKS Pogoń Siedlce.

W grze pojedynczej mężczyzn na najniższym stopniu podium stanął grający obecnie w AZS AWFiS Gdańsk wychowanek Pogoni, Tomasz Tomaszuk. Na miejscach 5-8 uplasował się Jakub Folwarski, a na pozycji 9-12 znalazł się Kamil Kurowski.

Gra pojedyncza mężczyzn

W grze podwójnej bardzo dobrze spisał się Jakub Folwarski, który grał w parze z Markiem Badowskim (Gwiazda Białystok). Dwójka w pierwszej rundzie otrzymała wolny los i bez gry awansowała do 1/8 finału. Tam para bez problemów pokonała Szymona Budkiewicza i Piotra Ferenca. W kolejnej rundzie duet Folwarski/Badowski ponownie wygrał 3:0. W półfinale para zmierzyła się z braćmi Dosz, Adamem oraz Sławomirem. Pojedynek zakończył się zwycięstwem teamu Folwarskiego. W finale siedlczanin wraz ze swoim partnerem musiał uznać wyższości rywali i przegrał 1:3.

Na miejsca 5-8 uplasowała się grająca razem dwójka byłych zawodników Pogoni: Kamil Kurowski i Tomasz Tomaszuk.

Gra podwójna mężczyzn

W kategorii mieszanej Jakub Folwarski zagrał z Aleksandrą Falarz z Bronowianki Kraków. Duet spisał się dobrze, ponieważ ostatecznie zdobył brązowy medal.

W grze mieszanej udział wzięli także Kamil Kurowski i Tomasz Tomaszuk, którzy zagrali odpowiednio z Dominiką Wołowiec (Bronowianka Kraków) oraz Pauliną Krzysiek (GLKS Nadarzyn). Obie drużyny uplasowały się na pozycjach 5-8.

Gra mieszana

Wypowiedzi siedlczan

Jakub Folwarski

Do mistrzostw bylem bardzo dobrze przygotowany. Bardzo liczyłem na medal w singlu, nie udało mi się tego dokonać. Chyba za bardzo mi na nim zależało i dlatego nie wszystko poszło po mojej myśli. W deblu z Markiem Badowskim nie pierwszy raz odnieśliśmy sukces. Za ostatniego roku juniora zdobyliśmy zloty medal na Mistrzostwach Polski a w turniejach międzynarodowych niejednokrotnie znajdowaliśmy się w strefie medalowej, także po cichu liczyliśmy na złoto aczkolwiek srebro jest również bardzo dobrym wynikiem. W miksta z Aleksandra Falarz mieliśmy rożne turnieje, rożne mecze, na szczęście na tym turnieju graliśmy bardzo dobrze i zaowocowało to brązowym medalem. Ogólnie mistrzostwa zaliczam do udanych aczkolwiek czuje lekki niedosyt.

Tomasz Tomaszuk

Jechałem na Mistrzostwa Polski z myślą zdobycia medalu i cel osiągnąłem. Z brązowego medalu bardzo się cieszę, aczkolwiek czuje lekki nie dosyt. O wejście do ósemki miałem wielokrotnego medalistę Mistrzostw Europy, zawodnika superligi Patryka Zatówkę , mojego kolegę klubowego, wygrałem z nim 4 2. Jednak bardzo mi szkoda gry o finał z Tomkiem Kotowskim. W tym sezonie grałem z nim 2 razy i wygrałem dwa razy po 3 0. Jednak nie mam do siebie pretensji. Zagrał bardzo dobry turniej i zdobył Mistrza Polski. Cieszę się z mojego występu na Mistrzostwach.

źródło: własne / PZTS; foto: PZTS