wtorek, 19 marca 2024r.

W regionie: Naprzód za pucharową burtą (multimedia)

W regionie: Naprzód za pucharową burtą

Występujący w lidze okręgowej Naprzód Skórzec przegrał w I rundzie wojewódzkiego Pucharu Polski z IV-ligowym Gromem Warszawa 0:3.

Naprzód Skórzec to jedna z dwóch drużyn reprezentujących okręg siedlecki w mazowieckim Pucharze Polski. Razem z Mazovią II Mińsk Mazowiecki drużyna ze Skórca wygrała półfinał w okręgu i zakwalifikowała się do rozgrywek wojewódzkich.

Na zespół Naprzodu w pierwszej rundzie czekał IV-ligowy Grom Warszawa. Wyżej notowany rywal od pierwszych minut próbował zaatakować i szybko zdobyć prowadzenie. Zespół Kamila Weredy dzielnie się bronił i czekał na swoje okazje. Pierwszą poważniejszą okazję na gola goście stworzyli w 13 minucie. Damian Warmiak uderzał na bramkę, a w ostatniej chwili z interwencją zdążył bramkarz Paweł Krawczyk, który złapał piłkę na linii bramkowej. Jedenaście minut potem na bramkę zespołu ze Skórca uderzał Mateusz Gliński, piłkę palcami zbił Krawczyk, a futbolówka odbiła się od poprzeczki. Za chwilę akcję przeprowadził Naprzód. Karol Chojecki dogrywał piłkę z lewej strony, a Jakub Szymczyk nie zdążył zamknąć akcji. Potem dwukrotnie zagrożenie stworzył skrzydłowy z Warszawy – Michał Knajdrowski. Najpierw uderzył sprzed pola karnego minimalnie nad bramką, a za chwilę jego mocny strzał obronił Krawczyk. W 36 minucie indywidualnie w pole karne przyjezdnych przedarł się Jarosław Kisiel, lecz uderzył zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza – Damiana Staniszewskiego. Dwie minuty później Damian Świątek prawie zaskoczyłby bramkarza niesygnalizowanym uderzeniem z 40 metrów. Ostatecznie golkiper zbił piłkę za linię końcową. W 40 minucie padła bramka dla gości. W pole karne wpadł Knajdrowski, piłka ostatecznie trafiła do Jacka Kaczorka, który pewnie wyprowadził Grom na prowadzenie.

Do drugiej połowy Naprzód przystąpił z dwiema zmianami, które miały przynieść więcej sytuacji pod bramką IV-ligowca. W 47 minucie po dośrodkowaniu Patryka Szachnowskiego Dorian Zając głową posłał piłkę obok słupka. Następnie dwie okazję mieli goście po strzałach Mateuszów Popielarza i Glińskiego. Obronną ręką z tych sytuacji wyszedł Krawczyk. W 58 minucie rezerwowy Łukasz Paciorek faulował w polu karnym Bartosza Niksińskiego i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Gliński. Gospodarze rzucili wszystko na jedną kartę i próbowali nawiązać kontakt z rywalem. W 64 minucie Jakub Szymczyk dośrodkował w pole karne, a Dorian Zając głową uderzył wprost tam gdzie stał bramkarz. W 79 minucie sędzia Rafał Kaim odgwizdał kolejny rzut karny – tym razem dla Naprzodu za faul Damiana Staniszewskiego na Zającu. Do piłki podszedł sam poszkodowany i… strzelił obok bramki. W doliczonym czasie gry Grom zdobył trzeciego gola. Po podaniu Konrada Trzęsiary do siatki z najbliższej odległości trafił Bartosz Niksiński.

W zespole Naprzodu wystąpili byli piłkarze Pogoni Siedlce: Patryk Szachnowski, Karol Chojecki, Radosław Całka i Dorian Zając. Trenerem Naprzodu jest Kamil Wereda, grający w przeszłości w biało-niebieskich. Z kolei w Mazowszu Siedlce kiedyś grał Jakub Szymczyk.

W ŚRODĘ MAZOVIA

W środę 19 kwietnia o 16:30 swój mecz w ramach I rundy mazowieckiego Pucharu Polski rozegra inny przedstawiciel OZPN Siedlce – Mazovia II Mińsk Mazowiecki. Zespół z Mińska Mazowieckiego, w którym występują zawodnicy z pierwszej drużyny zmierzy się na własnym stadionie z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Losowanie następnej rundy (1/4 finału) odbędzie się w środę 19 kwietnia o 16:00 w siedzibie MZPN.

18.04.17, 16:00 – Skórzec

PP MZPN: Naprzód Skórzec – Grom Warszawa 0:3 (0:1)

Bramki: Jacek Kaczorek 40, Mateusz Gliński 58 (k), Bartosz Niksiński 90+1

W 80 minucie Dorian Zając (Naprzód) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

Naprzód: 25. Paweł Krawczyk – 5. Damian Świątek (86, 4. Łukasz Krasnodębski), 17. Damian Chłopek, 12. Patryk Szachnowski, 3. Adrian Czerski – 21. Karol Chojecki (46, 11. Karol Kruszewski), 2. Radosław Całka, 8. Jarosław Kisiel (46, 7. Łukasz Paciorek), 19. Jakub Szymczyk, 20. Jakub Dołęga (72, 13. Adrian Myrcha) – 9. Dorian Zając

Grom: 3. Damian Staniszewski – 15. Mateusz Popielarz (83, 5. Paweł Peszko), 14. Błażej Cichmiński, 8. Damian Warmiak, 2. Maciej Glaubert – 9. Jacek Kaczorek (66, 11. Maciej Zawitaj), 18. Michał Bruździak, 4. Mateusz Gliński (77, 17. Karol Cimochowski), 19. Konrad Trzęsiara, 16. Michał Knajdrowski (62, 10. Radosław Wojciechowski) – 21. Bartosz Niksiński

Żółte kartki: Łukasz Krasnodębski 88 – Paweł Peszko 89

Sędzia: Rafał Kaim (Siedlce)