Występy siedlczan na arenie krajowej. Brązowy medal Rzewuskiego

W ostatni weekend odbyły się dwie imprezy sportowe w tenisie stołowym, w których udział wzięli zawodnicy SSON Start Siedlce.

W 1 Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych rozgrywanym w Gdańsku udział wzięli tenisiści SSON Start Siedlce. Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach. W klasie czwartej na najniższym stopniu podium uplasował się Dariusz Rzewuski. W eliminacjach siedlczanin odniósł dwa zwycięstwa i awansował do dalszej części turnieju z drugiej pozycji. W półfinale Rzewuski przegrał z Rafałem Lisem 0:3. Dziesiąte miejsce zajął Sylwester Siennicki, który rywalizował w klasie ósmej. Siedlczanin grał w grupie A i zajął trzecie miejsce. W turnieju pociesznia tenisista pokonał Krystiana Kowalczyka i ostatecznie zajął 10 miejsce. Ostatnim reprezentantem klubu z Siedlec był Grzegorz Gałązka. Zawodnik Startu uplasował się na 15 pozycji w klasie dziewiątej.

Klasyfikacja końcowa: klasa 4

Klasyfikacja końcowa: klasa 8

Klasyfikacja końcowa: klasa 9

W weekend 22-23 kwietnia w Radomiu odbył się 8 Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym. W grze pojedynczej kobiet w kategorii 50-59 lat na miejscach 3-4 uplasowała się Anna Osińska z Siedlec. Tenisistka po zwycięstwie i porażce awansowała z drugiego miejsca do turnieju głównego. Niestety w półfinale Osińska przegrała z Aliną Zborowską.

W kategorii mężczyzn 70-74 lata udział wziął Adam Schneider. W grupie B był niepokonany i awansował z pierwszego miejsca. Ostatecznie siedlczanin uplasował się na miejscach 3-4 wygrywając w ostatnim pojedynku z Zygmuntem Fleszarem 3:0.

Klasyfikacja końcowa: K 50-59

Klasyfikacja końcowa: M 70-74

źródło: własne / PZTS; foto: PZTS