Czarni również polegli. Kolejny rewanż rezerw za jesienną porażkę (fotogaleria)

Czarni również polegli. Kolejny rewanż rezerw za jesienną porażkę

W derbach regionu Pogoń II Siedlce – Czarni Węgrów lepsi okazali się siedlczanie zwyciężając 2:1. Gole dla Pogoni zdobyli Daniel Dybiec z karnego oraz Piotr Mroziński.

W spotkaniu z Czarnymi, podobnie jak w meczu z Mazovią Mińsk Mazowiecki siedlczanie zagrali wzmocnieni zawodnikami pierwszej drużyny. Ponadto wystąpił Piotr Mroziński, wracający do zdrowia po kontuzji.

Mecz kontrolowali Pogoniści, choć momentami Czarni swoją zawziętością i twardą grą potrafili napsuć krwi pod bramką Przemysława Frąckowiaka. W 19 minucie dwukrotnie przed szansą strzelenia gola stanął Robert Janicki, który najpierw uderzył wprost w bramkarza Rafała Brzezika, a za chwilę piłka po jego strzale powędrowała za linię końcową. Minutę później w polu karnym faulowany był były piłkarz Czarnych – Michał Panufnik i sędzia Łukasz Suwała wskazał na 11 metr. Rzut karny skutecznie wykonał Daniel Dybiec i siedlczanie prowadzili 1:0. W 39 minucie szansę na podwyższenie prowadzenia miał Piotr Mroziński, który po wrzutce Łukasza Wójcika uderzył sprzed pola karnego obok słupka. Chwilę potem okazję mieli Czarni po dośrodkowaniu Łukasza Supleńskiego i niecelnym uderzeniu głową przez byłego Pogonistę – Pawła Marchela. Przed przerwą siedlczanie mieli jeszcze rzut wolny z dogodnej pozycji na oddanie strzału. Niestety, Dybiec trafił w mur.

Po zmianie stron działo się więcej niż pierwszej połowie. W 51 minucie po dośrodkowaniu Patryka Ciulaka Piotr Kurbiel głową strzelił obok słupka. W 57 minucie Przemysław Frąckowiak sfaulował w polu karnym kolejnego ex-Pogonistę w zespole Czarnych – Rafała Komosę i sędzia po raz drugi w tym meczu podyktował rzut karny, który na gola zamienił Supleński. Trzy minuty później znów przed szansą stanął Kurbiel, lecz zamiast uderzać na bramkę, próbował przyjmować piłkę, którą zabrali mu obrońcy. Za chwilę groźny strzał oddał Marchel i piłka obiła poprzeczkę siedleckiej bramki. W 63 minucie Ciulak dośrodkował w pole bramkowe, a Kurbiel z najbliższej odległości nie potrafił pokonać Brzezika. Dwie minuty potem Marcin Burkhardt wcielił się w rolę podającego, a strzał Kurbiela sparował Brzezik. W 66 minucie Pogoniści dopięli swego. Robert Janicki posłał piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Piotra Mrozińskiego i Pogoniści ponownie w tym meczu cieszyli się z prowadzenia. W 78 minucie Janicki sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał obronił golkiper gości.

W drużynie Pogoni zagrał Michał Panufnik reprezentujący w przeszłości Czarnych Węgrów. Z kolei w Czarnych zagrali byli Pogoniści Rafał Komosa i Paweł Marchel.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w sobotę 13 maja o 15:00 w Ożarowie Mazowieckim z Ożarowianką.

07.05.17, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Czarni Węgrów 2:1 (1:0)

Bramki: Daniel Dybiec 20 (k), Piotr Mroziński 66 – Łukasz Supleński 57 (k)

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 5. Sebastian Krawczyk, 7. Daniel Dybiec, 3. Michał Panufnik, 16. Łukasz Wójcik – 98. Patryk Ciulak (84, 13. Sebastian Szcześniak), 23. Piotr Mroziński 18. Marcin Burkhardt, 10. Robert Janicki (89, 19. Bartosz Karczmarek), 17. Dominik Barciak (78, 26. Mateusz Kacprzak) – 99. Piotr Kurbiel

Czarni: 12. Rafał Brzezik – 18. Daniel Jaśkowiak (75, 14. Mateusz Omieciuch), 8. Marcin Wójcik, 5. Dominik Marchelewicz, 11. Piotr Komosa – 15. Adrian Wielądek, 7. Łukasz Supleński (88, 6. Jakub Pliszka), 17. Rafał Komosa, 9. Mateusz Bartoszewski (82, 19. Kamil Stokowski), 2. Radosław Replin (53, 16. Damian Wysocki) – 10. Paweł Marchel

Żółte kartki: Przemysław Frąckowiak 56, Bartosz Karczmarek 90+4 – Paweł Marchel 16, Dominik Marchelewicz 71

Sędzia: Łukasz Suwała (Radom)