wtorek, 19 marca 2024r.

Gospodarze strzelali z karnych. Derby dla Znicza (multimedia)

W Pruszkowie piłkarze Pogoni przegrali ze Zniczem 1:2. Siedlczanie stracili drugiego w ostatniej minucie meczu.

W składzie Pogoni doszło do kilku zmian. W pierwszej jedenastce pojawili się: Marcin Burkhardt, Konrad Wrzesiński oraz po dłuższej przerwie Daniel Dybiec. Ponadto w kadrze znalazł się kontuzjowany ostatnio Piotr Mroziński.

Pogoń w ostatnich czasach bardzo szybko traciła bramki, ale w meczu ze Zniczem to siedlczanie wyszli na prowadzeni w pierwszych minutach, a na listę strzelców wpisał się Konrad Wrzesiński, który minął trzech rywali, po czym wbiegł w pole karne i strzałem przy prawym słupku pokonał bezradnego Piotra Misztala. W 16 minucie podwyższyć mógł Damian Świerblewski, jednak skrzydłowy Pogoni trafił w słupek. Gdyby napastnik trafił do sieci to gol nie zostałby uznany, ponieważ był on na pozycji spalonej. Jedenaście minut później podopieczni Bartosza Tarachulskiego ponownie mogli strzelić drugiego gola, ale strzał Dariusza Zjawińskiego z dwudziestu metrów z problemami obronił golkipera Znicza. W 36 minucie Marcin Burkhardt próbował zaskoczyć Piotra Misztala kąśliwym strzałem.

W 63 minucie gospodarze mogli remisować, ale Patrykowi Kubickiemu w bardzo dobrej sytuacji podskoczyła futbolówka i jego strzał powędrował bardzo wysoko nad bramką. Siedem minut później po centrze z rzutu rożnego gorąco było w polu karnym i Arkadiusz Jędrych dotknął piłkę ręką na skraju pola karnego. Chwilę później z rzutu karnego technicznie uderzył Aleksander Jagiełło i było 1:1. W 77 minucie Adrian Paluchowski powinien strzelić gola dla Znicza, ale z kilku metrów strzelił wysoko nad bramką. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Grzegorz Tomasiewicz powinien pokonać golkipera Znicza, ale jego uderzenie poszybowało tuż obok prawego słupku. W 90 minucie Mateusz Żytko zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Chwilę później zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Aleksander Jagiełło.

PLANY POGONI

W następnej kolejce Pogoń zmierzy się na stadionie ROSRRiT w Siedlcach z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Ten mecz odbędzie się w środę, 17 maja o godzinie 18:30.

12.05.17, 19:30 – Pruszków

Nice 1 liga: Znicz Pruszków – Pogoń Siedlce 2:1 (0:1)

Bramki: Aleksander Jagiełło 72 (k), 90 (k) – Konrad Wrzesiński 5

Znicz: 12. Piotr Misztal – 6. Damian Jakubik, 5. Grzegorz Janiszewski, 14. Maciej Mysiak, 19. Marcin Rackiewicz (90, 3. Michał Kucharski) – 21. Aleksander Jagiełło, 4. Andrzej Niewulis, 10. Maciej Machalski (76, 7. Maksymilian Banaszewski), 22. Krzysztof Kopciński (55, 9. Przemysław Kita), 13. Patryk Kubicki – 87. Adrian Paluchowski

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 24. Damian Świerblewski, 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 93. Konrad Wrzesiński, 7. Daniel Dybiec (80, 6. Marcin Paczkowski), 18. Marcin Burkhardt (71, 23. Piotr Mroziński), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (74, 17. Eusébio Bancessi) – 9. Dariusz Zjawiński

Żółte kartki: Grzegorz Janiszewski 58, Przemysław Kita 60 – Daniel Dybiec 11, Eusébio Bancessi 81

35 odpowiedzi

1. Zawodnicy grają przeciwko trenerowi i dlatego dwa razy ręką w polu karnym to nie przypadek. Tarachulski największym wyrzutem i hańbą Pogoni

2. Będę pierwszy !!!! Ale nie chce mi się pisać. Tylko tyle: Kużwa Gabryśka widziałaś to ??? Ja pitolę , ale siara !!!! Już nawet ludzie z wiaduktu skaczą !!! Co się z tą naszą Pogonią porobiło ?????

3. Co sie dzieje z obroną Pogoni? Tarachulski człowieku, co ty wyprawiasz?Bronek wydziwiał , a ty powtarzasz jego głupoty. Zaczeliscie grzebac z Bronkiem w czyms co było dobre i skutki widać. Jestes taki samym [edit by Mateusz Ciulak] jak poprzedni trener.

4. do : beton, radiowiec, tkkf, mpk. ile jeszcze bedziecie się bawić za miejską kasę bez żadnej odpowiedzialności???? teraz jesteście wielkimi dZIAŁACZAMI. gdzie byliście jak POGOŃ była biedna???? wypad wszyscy!!!!

5. Czy ktoś w zarządzie ma pomysł jak zbudować drużynę na przyszły sezon bo znowu szykuje się wymiana całego składu…..Tylko do czego to prowadzi. .
    Pogoń z taką polityką transferową daleko nie zajdzie. Czy znajdą się nastepni samobójcy któż będą chcieli tu przyjść .. Raczej będzie cieżko znaleźć rozsądnego trenera i piłkarzy po takich jadach.???

6. Czemu tu dziwić się? Za kasę z podatków zabawa towarzystwa wzajemnej adoracj.
    Żadnych konsekwencji w budowaniu drużyny, zamiast ogrywania podstawowej jedenastki, ciągle roszady.
    Ale jaki Pan, czytaj miasto, taki kram.
    Baraż wydaje się być ostatnią deską ratunku lub ostatecznej kompromitacji.

7. zjawa powinien strzelić w tym meczu i byłoby po temacie i głównie on winny bo nie pracuje na placu co jest deprymujące. pogon nie ma siły

8. Chciałbym obejrzeć powtórki. Z wysokości trybun wydaje mi się że karne z czapki a w szczególności drugi gdzie sędzia z 35 metra widzi rękę przy wyskoku do piłki a piłka po prostu trafia w bodajże Chylę. 90 minuta i strasznie zapachniało mi tu drukarnią. Ogólnie Pogoń przez większość meczu kontrolowała grę i nie zanosiło się na przegraną bo oprócz karnych Znicz miał tylko jedna sytuację bramkową.

1. Jakbyś widział ten mecz to nie zadawalbys głupich pytań. Po prostu brak szczęścia.

1. Brak szczescia?A moze brak umiejętności zawodnikow przebywających na boisku co?A może brak opowiednich reakcji trenera w zaleznosci od tego co dzieje sie na boisku? Chyba od osmiu kolejek dostajemy w ryj a ty piszesz ze brak szczęscia. Dobre nie ma co.W piłce jest tak że jak padają bramki to z czyjejs winy.Zdecydowanie za dużo wpada do naszej bramki w tej rundzie.Bramkarz, obrona i defensywni pomocnicy to klucz do zdobywania punktów.Bramkarz jest. Gdzie reszta?

1. Jak nazwać sytuację gdy wygrany mecz , przegrywamy po dwóch rękach w polu karnym. Ja nikogo nie bronie tylko opisuje to co widziałem.

1. XYZ zgadzam się z Tobą co do karnych też chętnie zobaczę powtórki.

9. typowy mecz na remis. Moim zdaniem Pogoń lepsza w 1 połowie a Znicz w drugiej. Obaj bracia na bramkach bezbłędni. Kolejny debiut Tarantuli to tragedia. Moim zdaniem Pogoni nie zabrakło szczęścia, a umiejętności i właściwej taktyki trenera. Kolejny mecz bez Tomka Lewandowskiego i kolejna porażka. Wychodzi na to, że wszystkie zimowe transfery są do d…. Kto odpowiada za wywalenie w błoto kasy podatników ? Bo przecież nie Bronek.

10. Pogoń w tym meczu zagrała nie źle.
    Nie widziałem karnych bo siedziałem nie w tej części boiska więc nie będę się wypowiadał na temat sędziowania.
    Podobną sytuację mieliśmy my po dośrodkowaniu Chyły w pole karne lecz sędzia nie wskazał na wapno a na wolny na samym styku pola karnego,bardzo chętnie zobaczę skróty z tych karnych i z naszej sytuacji.
    Trochę brakowało nam szczęścia bo były dogodne sytuacje Zjawy,słupek Chyły i wiele innych.
    Pogoń grała otwartą piłkę to trzeba przyznać nawet po strzelonym golu na 1:0 inną kwestią jest to że piłkarze są zajechani i wypaleni mam takie wrażenie.
    Dybek nieźle się przypomniał podania celne brak jednak szybkości ale jak to zwykle u niego kości trzeszczały i nogi nie odstawiał.
    Dobrze zgrał Świerblewski za plecami Września nieźle się uzupełniali.
    Była taka akcja że Znicz poszedł z kontrą i Wrzesiań wrócił do obrony sprintem z pod pola karnego dobre 40 m odebrał piłkę,ale na powrót nie wystarczyło sił.
    Piłkę przechwycił Świerblu i poszedł z kontr atakiem.
    Podobny skład zostawiłbym na mecz z Podbeskidziem żadnych Paczek i Krawczyków odpuścić trochę w treningach i będzie dobrze.

1. Zgadzam się z Tobą aro. Wkurza mnie to że wypowiadają się ci co nie widzieli a mają najwięcej do powiedzenia.

1. A skad ty mozesz wiedziec kto byl, a kto nie byl ? Mozna pisac co sie chce, ja bylem na kazdym meczu wyjazdowym, siedzialem nie w tej czesci trybun…..itd pirdu pierdu. Podac dwa, trzy przyklafy akcji po obejrzeniu skrotu i juz znaczy to ze ktos byl naeczu i jest wiarygodny w tym o czym mowi. Dziecinada z tych komemtarzy pseudoznawcow, ktorzy nigdy nie mieli do czynienia z pilka jako zawodnicy, przymajmniej na poziomie 3,4 ligi. A wypowiadaja sie i daja recepty na wszystkie problemy zespolu I ligowego.

2. Może i dobrze chłopaki zagrali. Ale czy już kiedyś nie było tak, że ładnie grali ale przegrali. Chyba nasza reprezentacja tak grała. Nie był zły mecz, ale przegrali. Wolałbym,żeby grali bardzo hu……wo , ale wygrali. Coś jest nie tak. I każdy to widzi. Banasik miał ich takich samych !!!! A tu ????? Dno !!!! Z kim szukać punktów jak nie ze Zniczem ???? A do końca blisko i o punkcik będzie ciężko.

1. prawda jest taka, że gra się tak jak przeciwnik pozwala. Pogoń na tle słabiutkiego Znicza zagrała poprawnie, to wszystko. Przy mocniejszej drużynie wyglądałoby to inaczej. Widziałem mecz Znicza z Puławami i tam Wisła zdominowała Znicz w 2 połowie. Pogoń nie potrafi tego zrobić tej wiosny z żadną drużyną, nawet Kluczborkiem czy Pruszkowem.

11. A jak z Bytowią sędzia podarował zwycięstwo to nikt go jakoś nie krytykował

12. Jak odsunie się Chromińskiego i jego pomysły na skład i ustawienie to powinno starczyć

13. Idiotyczne komentarze o ustalaniu skladu przez Chrominskiego. Sklad ustalil Tarachulski i zdrowo myslacy o tym doskonale wiedza. Tylko Tarachulski bal sie zaryzykowac i w miejsce Zytki nie wstawil Lewego, Zyto zas zawalil nam kolejna brameczke.
    Druzyna zagrala niezle 10 minut I polowy i 5 drugiej. Tyle mozna powiedziec o grze Pogoni. Najlepszy na boisku Swierblewski. Paradoksalne jest to ze Swierblu nigdy tak dobrze nie gral w tej rundzie, no ale walka o kontrakt w nowym klubie i chec pokazania sie zdeterminowala go do walki i zapomnienia o lenistwie ktore prezentowal dotychczas.
    Uwazam, ze zarzad juz po Glogowie powinien zmienic trenera. Nie na Tarachulskiego, a na czlowieka z zewnatrz. Pilkarze sa bez formy i bez sil, a setki Zjawinskiego i Grzesia nawet komentowac szkoda…

1. Może się mylę ale ręka to chyba była Chyły i Jędrycha?
      Zwalanie porażki w tym meczu na Żytkę jest nie w porządku.

1. 1 reka Jedrych, 2. Zytko, tak to bylo. Powyzej napisalem blednie. Ale reki Chyly nie bylo kto byl ten podobno widzial

2. Już to wczesniej było pisane.Żytko zawalił już multum bramek w tej rundzie i dawno temu powinien na swojej nominalnej pozycji zagrać Lewandowski. A jak do tej pory w całym sezonie zagrał chyba tylko raz i to dobrze. Jeśli ktoś nie pamięta to przypomnę dlaczego Cracovia odstrzeliła Żytkę i żadna z drużyn nie miała ochoty na jego zatrudnienie. W lidze uchodził za stopera który w KAŻDYM meczu musiał odwalić kardynalny błąd z którego z reguły padały bramki. I to się teraz powtarza w Pogoni.W tej rundzie nie ma meczu żeby czegoś nie spieprzył. U Banasika wisiał na włosku a po przyjściu Bronka to wiadomo krakus krakusa nie odpali. Ziomale muszą sie trzymać razem co nie?

1. I nie piszę tego tylko w odniesieniu do wczorajszego meczu ze Zniczem ale całej rundy wiosennej. Mam wrażenie jakby miał w kontrakcie zagwarantowane że jest zawodnikiem nie do ruszenia z podstawowego składu. Teraz Pogon jest w takiej sytuacji że potrzebuje masę szczęscia żeby drużyny z dołu tabeli nie zdobywały punktów bo tylko to ocali ligę dla Siedlec. Napewno nie drużyna. Teraz jakiekolwiek zmiany i szukanie poprawy to moim zdaniem łabędzi śpiew. Mamy takich przeciwników że zdobycie jednego, dwóch punktów graniczy z cudem. Mieliśmy swój czas w tej rundzie na zdobywanie punktów i wtedy trzeba było to robić. Kabaretem jest to że co roku jest tak samo.

2. Jaki krakus ? Broniszewski to mazowszanin z krwi i kości, facet z Karczewa. W Krakowie tylko „przez chwilę” pracował. Więc nie pisz bzdur o krakusie

14. Zmiana w 80 minucie Dybiec – Paczkowski… Czyli co chcieliśmy dowieść remis z najsłabszą drużyną w lidze??? to gdzie zdobywać punkty jak nie w takich meczach. Zawodnikami defensywnymi bramki się nie strzeli. Był Mroziński na boisku środek był zabezpieczony. Można było śmiało dać kogoś do przodu.

1. Do przodu był dany Ezebio ale nic nie wniósł.
      Gubił piłkę dryblingi mu nie wychodziły słabiutko wyglądał.

2. Daniel dostał kartkę na początku meczu i powiem Ci, że się bałem każdego jego kolejnego zagrania. Dlatego ta zmiana ok. Może faktycznie powinien wejść ktoś inny a drużynę ustawić inaczej na boisku.

15. A moze pora juz przestac zwalać winy na trenerów/prezesa/zarząd/ksiedza i huk wie kogo tam jeszcze a zająć sie samymi kopaczami?Bo mam wrazenie ze po udanej jesieni niektorym jak to powiedział Siara „sufit sie na łeb zwalił”.Jak kur… w tej wyrownanej jak diabli lidze mozna zdobyc 1 punkt w 7 meczach???Nie wiem czy to moze wybujałe po jesieni ego, obiecanki menadzerow,nieprofesjonalne podchodzenie do obowiazkow (jak sie tu i owdzie slyszy), czy jeszcze cos innego ale wyraznie WSZYSCY oprocz Misztala spuscili z tonu.

Inną kwestią jest to kopacze moga byc rozbestwieni bo wiedzą ze zadna „rozmowa wychowawcza” z silnorękimi im nie grozi.A szkoda.

1. Absolutnie prawda. Dziwi fakt że mają ustalone że premie za sezon zostaną wypłacone tylko wtedy jeśli na koniec ligi zajmą minimum 10 miejsce. A to na łep jest spora sumka. Robią sobie sami pod górkę? Masochiści czy zamożni ludzie?

1. Witam,
        Ja nie będę płakał jak Pogoń spadnie do drugiej ligi, należy się to i kibicom i drużynie…a po roku gry i do trzeciej….niestety nie ma klimatu w Siedlcach na piłkę nożną na takim poziomie.
        W szczególności, że nie mamy kibiców i jesteśmy pachołkami Legii a do takiej postawy jak cytowany tekst poniżej kibicom w Siedlcach jest baardzo daleko:

poczatek cytatu”….Kibice Motoru swoją obecnością na inauguracji przedszkola Legii wyrazili zdecydowany sprzeciw takim inicjatywom w naszym mieście. Uważamy to wręcz za prowokację, że w mieście gdzie tradycje piłkarskie/klubowe są zakorzenione od wielu pokoleń ktoś próbuje urzeczywistnić inicjatywę, a ktoś wydaje zgodę na organizowanie zajęć sportowych pod szyldem stołecznej drużyny. Nie wyobrażamy sobie, żeby jakakolwiek drużyna spoza Lublina pod przykrywką wdrażania pozytywnych wzorców wykorzystywała nieświadomych rodziców zbijając swój prywatny kapitał! Mamy w Lublinie wiele szkółek piłkarskich. Oprócz Motoru Lublin, który dla przypomnienie prowadzi przedszkole dla najmłodszych adeptów piłki nożnej, mamy szkółki na Lubliniance, BKSie, Sygnale i wiele innych, gdzie za rozsądne pieniądze rodzice wyszkolą swoje pociechy na wysokim poziomie – o czym świadczy miejsce jakie zajmują poszczególne roczniki małych piłkarzy zarówno Motoru jak i pozostałych lubelskich drużyn (już nie wspominając o grającej w 1 lidze CLJ drużynie Motoru). Lubelskie szkółki piłkarskie nigdy nie natrafiły na jakikolwiek sprzeciw ze strony kibiców Motoru”…. koniec cytatu

1. Tak a kibice Motoru to normalnie są najlepsi i pachołków nie mają z nikim się nie kłócą i mają szacunek do wszystkich. Najlepiej to zwalić winę na Legię zamiast zapełnić stadion i zrobić klimat.