sobota, 20 kwietnia 2024r.

Eusébio & Krawczyk show. Kolejne trzy punkty Pogoni II

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego wygrali w Ożarowie Mazowieckim z Ożarowianką 3:1 po bramkach Piotr Krawczyka (dwóch) oraz Eusébio Bancessiego.

Pogoniści na mecz IV ligi wyruszyli wzmocnieni zawodnikami z pierwszej drużyny. Po pauzie za czerwoną kartkę do składu wrócił Eusébio Bancessi, który w meczu zanotował asystę i bramkę.

Mecz rozgrywany był na na słabym boisku, które nie pozwalało na grę piłką, a zmuszało do walki i liczenia na odrobinę szczęścia. Po kilkunastu minutach gry szczęście uśmiechnęło się do Pogonistów. Piotr Krawczyk mając piłkę na około 25 metrze, odwrócił się w kierunku bramki i uderzył. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki, a siedlczanie cieszyli się ze skromnego prowadzenia. Cztery minuty później było już 2:0 dla biało-niebieskich. Indywidualną akcją popisał się Eusébio Bancessi, którego strzał pierwotnie obronił golkiper Ożarowianki, lecz wobec dobitki głową Gwinnejczyka był bezradny. Nerwową końcówkę siedlczanom zafundował Rafał Kalbarczyk, który z dalszej odległości zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, piłka tuż przed bramką skozłowała, odbiła się od nierówności na murawie i zmyliła zdezorientowanego Przemysława Frąckowiaka.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla przyjezdnych. W 53 minucie na skrzydle błysnął po raz kolejny Eusébio Bancessi, który wyłożył piłkę Piotrowi Krawczykowi, a ten bez wahania zmieścił ją w bramce. W dalszej części meczu siedlczanie jeszcze kilkakrotnie zagrozili bramce Ożarowianki, jednak bezskutecznie. Zwycięstwem 3:1 biało-niebiescy ponownie zrewanżowali się w tej rundzie za jesienną porażkę. W październiku ubiegłego roku Ożarowianka wygrała w Siedlcach 1:0.

Zwycięstwo z Ożarowianką pozwoliło Pogoni II zrównać się punktami z zespołem z Ożarowa Mazowieckiego. W związku z tym, że siedlczanie są lepsi w dwumeczu z tym zespołem wyprzedzili ich w tabeli i aktualnie zajmują 7 miejsce.

PLANY POGONI II

Kolejne ligowe spotkanie Pogoniści rozegrają w najbliższą środę 17 maja o 15:00 na bocznym boisku stadionu ROSRRiT w Siedlcach z Dolcanem Ząbki.

13.05.17, 15:00 – Ożarów Mazowiecki

IV liga: Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Pogoń II Siedlce 1:3 (1:2)

Bramki: Rafał Kalbarczyk 41 – Piotr Krawczyk 16, 53, Eusébio Bancessi 20

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 5. Sebastian Krawczyk, 3. Michał Panufnik, 2. Tomasz Lewandowski, 16. Łukasz Wójcik – 27. Jakub Szrek (70, 23. Piotr Ceranka), 20. Piotr Krawczyk (68, 98. Patryk Ciulak), 9. Dominik Barciak (87, 34. Bartosz Karczmarek), 10. Robert Janicki, 17. Eusébio Bancessi (90+, 14. Rafał Zin) – 99. Piotr Kurbiel

Żółte kartki: Jacek Bloch 83 – Tomasz Lewandowski 83

Sędzia: Paweł Rupniewski (Warszawa)