wtorek, 19 marca 2024r.

Feniks wygrywa turniej Drużynowych Mistrzostw Polski (fotogaleria)

W dniach 20-21 maja w siedmiu miastach Polski odbyły się turnieje drugie rundy Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. Jednym z gospodarzy takich zawodów był SKS Feniks Siedlce.

Turniej odbył się w niedzielę, 21 maja, w hali CrossFit G4, przy ul. Gospodarczej 4. O punkty wliczane do Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów walczyły cztery drugoligowe teamy: SKS Feniks Siedlce, KS Raszyn, KS Klimat Łapy i Lotnik Warszawa.

Faworytem był przewodzący w II lidze – Feniks Siedlce. Nasi sztangiści nie zawiedli i w cuglach wygrali turniej, zdobywając 1571,9 pkt. Na ten wynik złożyły się osiągnięcia: Agaty Rok (369 pkt), Mateusza Kaszuby (332,5), Patryka Barei (323,6), Konrada Romańczuka (291,6) i Piotra Wojewódzkiego  (255,2). W barwach Feniksa startował także Łukasz Młynek, ale jego wynik nie został zaliczony do punktacji.

Drugie miejsce w Siedlcach zajął KS Raszyn (1491,4), trzecie wywalczył Klimat z Łap (1480 pkt), a na czwartym wylądował Lotnik z Warszawy (1019,2).

Po dwóch rundach DMP Feniks w dalszym ciągu przewodzi stawce II-ligowych drużyn.