wtorek, 19 marca 2024r.

Remis, który daje utrzymanie. Pogoń zostaje w Nice 1 Lidze! (wideo)

Siedlecka Pogoń zremisowała na wyjeździe z Wisłą Puławy 1:1. Ten remis dał biało-niebieskim pewne utrzymanie w rozgrywkach Nice 1 Ligi.

W składzie Pogoni zaszła tylko jedna zmiana, która była wymuszona pauzą za nadmiar żółtych kartek Grzegorza Tomasiewicza. Miejsce młodzieżowego reprezentanta Polski zajął inny reprezentant, Robert Janicki. Ponadto w kadrze na mecz z Wisła znalazł się wychowanek biało-niebieskich, Paweł Łydkowski.

W pierwszych dziesięciu minutach to podopieczni Bartosza Tarachulskiego prezentowali się lepiej. Już w 4 minucie na listę strzelców wpisać mógł się Robert Janicki, który po podaniu Damiana Świerblewskiego uderzył z dystansu i golkiper gospodarzy z trudem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Chwilę później z rzutu rożnego wkręcać próbował Marcin Burkhardt. Wisła pierwszą groźną akcję stworzyła w 12 minucie, kiedy to Dawid Pożak zagrał na skrzydło do Sylwestra Patejuka, jednak ten będąc w dobrej pozycji zacentrował wprost w ręce Rafała Misztala. Następnie mecz się wyrównał. Obie ekipy grały ostrożnie i próbowały atakować z kontry. 29 minucie: groźnie z rzutu wolnego strzelał Sylwester Patejuk, ale dobrze w bramce interweniował Rafał Misztal. Chwilę później z dystansu uderzał Konrad Szczotka, ale jego strzał poszybował nad bramką. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Dariusz Zjawiński mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Dumy Powiśla, jednak napastnik Pogoni nie zdołał przyjąć dobrego podania ze skrzydła. Chwilę później Nazar Peńkoweć z trudem przeniósł nad poprzeczką sprytne dośrodkowane Daniela Chyły.

Już na początku drugiej odsłony podopieczni Adama Buczka wyszli na prowadzenie. W 48 minucie Fabian Hiszpański dośrodkował w pole karne Pogoni, a tam Piotr Żemło szczęśliwie skierował futbolówkę do bramki Pogoni. Chwilę później bramką odpowiedzieć mogli biało-niebiescy, ale strzał Dariusza Zjawińskiego z kilkunastu metrów przeleciał tuż nad poprzeczką. W 71 minucie po dobrą akcję Pogoni próbował wykończyć Marcin Burkhradt, ale trafił w defensora Wisły. Kwadrans przed zakończeniem meczu Marcin Burkhardt wyłożył futbolówkę Dariuszowi Zjawińskiemu, a ten mocnym uderzeniem z pierwszej piłki doprowadził do remisu. W 79 minucie Piotr Krawczyk przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem gospodarzy. Chwilę później po dośrodkowaniu Konrada Szczotki niecelnie główkował Sylwester Patejuk. 85 minuta: Michał Bajdur po indywidualnej akcji przedarł się w pole karne, po czym oddał strzał na bramkę, ale po raz kolejny dobre bronił Nazar Peńkoweć. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Dzięki remisowi w Puławach MKP Pogoń Siedlce na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnił sobie utrzymanie w rozgrywkach Nice 1 Ligi.

Na ławce rezerwowych Wisły obecny był Andrzej Witan, który w przeszłości był zawodnikiem Pogoni.

W następnej kolejce siedlczanie zmierzą się na wyjeździe z Miedzią Legnica. Ten mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 28 maja o godzinie 12:30.

22.05.17, 18:00 – Puławy (stadion MOSiR)

Nice 1 liga: Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Piotr Żemło 48 – Dariusz Zjawiński 75

Wisła: 12. Nazar Peńkoweć – 93. Fabian Hiszpański, 22. Jakub Poznański, 2. Piotr Żemło, 17. Iwan Łytwyniuk – 7. Jakub Smektała (77, 18. Piotr Darmochwał), 20. Arkadiusz Maksymiuk, 97. Adrian Popiołek (82, 15. Łukasz Płonowski), 25. Konrad Szczotka (87, 10. Sebastian Głaz), 8. Dawid Pożak – 9. Sylwester Patejuk

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 27. Jakub Szrek, 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 93. Konrad Wrzesiński, 23. Piotr Mroziński, 18. Marcin Burkhardt, 22. Robert Janicki (72, 20. Piotr Krawczyk), 24. Damian Świerblewski (58, 11. Michał Bajdur) – 9. Dariusz Zjawiński (90+1, 17. Eusébio Bancessi)

Żółte kartki: Jakub Poznański 52, Piotr Żemło 77, Sebastian Głaz 90+2 – Jakub Szrek 47, Mateusz Żytko 57

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)