wtorek, 19 marca 2024r.

Kadeci Pogoni powalczą o medal

Kadeci Pogoni Siedlce uzyskali awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski w rugby 7.

Turniej półfinałowy odbył się w Sochaczewie. Siedlczanie spisali się znakomicie i zajęli drugie miejsce. Dzięki temu podopieczni Pawła Kuligowskiego uzyskali awans do turnieju finałowego, który odbędzie się 18 czerwca w Krakowie.

W fazie grupowej Pogoniści wygrali z Husarem Bolesławiec 33:0 oraz przegrali 0:14 z Orkanem Sochaczew. W półfinale siedlczanie pokonali 14:7 Budowlanych Lublin 14:7, zaś w finale ulegli Juvenii Kraków w stosunku 14:21. Do zwycięstwa zabrakło niewiele, gdyż na minutę przed końcem utrzymywał się remis po 14.

Dzięki zajęciu drugiego miejsca kadeci Pogoni uzyskali awans do turnieju finałowego. Po pierwszym turnieju w Bolesławcu Pogoń został sklasyfikowana na miejscu 5. W Krakowie siedlczanie powalczą o medal.

Skład Pogoni: Krystian Adamiak, Łukasz Korneć, Kacper Starak, Dawid Enihoft, Jakub Mątewka, Sebastian Dziedzic, Szymon Kowalczyk, Kamil Kania, Krzysztof Dmowski, Dawid Wróbel, Samid Mamedov, Igor Pątek. Trener: Paweł Kuligowski

źródło i foto: MKS Pogoń Siedlce