W regionie: Puchar został w Radzyniu. Orlęta obroniły tytuł (fotogaleria)

W regionie: Puchar został w Radzyniu. Orlęta obroniły tytuł

W finale Pucharu Polski BOZPN spotkali się dwaj trzecioligowcy. Orlęta Radzyń Podlaski na własnym stadionie pokonały Podlasie Biała Podlaska 2:1 i awansowały do fazy wojewódzkiej.

Pierwsza połowa w wykonaniu dwóch III-ligowców nie była hojna w sytuacje podbramkowe, lecz jeśli już to tworzyli je gospodarze. Lepiej na boisku prezentowała się drużyna Orląt, która miała przewagę w posiadaniu piłki, jednak brakowało skuteczności. Podlasie próbowało grać z kontry, jednak dopiero w końcówce pierwszej odsłony kibice doczekali się celnego strzału w wykonaniu bialczan. Najgroźniejszy ze strony Orląt był Rafał Borysiuk, który był blisko wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie. Po przeciwnej stronie Adrian Hołownia o mały włos nie zaskoczyłby z dalszej odległości Adriana Wójcickiego.

W drugą część spotkania lepiej weszli przyjezdni. W 49 minucie po akcji lewą stroną boiska piłkę otrzymał Adam Wiraszka i było 1:0 dla Podlasia. Jedenaście minut później Paweł Komar sfaulował w polu karnym Arkadiusza Kota i sędzia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Mateusz Olszak, jednak jego strzał w środek bramki odbił Piotr Antoszczuk. Napastnik gospodarzy pospieszył z dobitką i wyrównał stan meczu. Po wyrównującym trafieniu gra znów lepiej zaczęła układać się na korzyść miejscowych, którzy dążyli do strzelenia zwycięskiej bramki. W 64 minucie Borysiuk minimalnie pomylił się uderzając z rzutu wolnego. Kilka minut później padł drugi gol dla radzynian. Marek Leszkiewicz oddał piłkę Karolowi Kalicie, a ten sprzed szesnastki uderzył celnie tuż przy słupku. W końcówce meczu szanse dla Orląt mieli jeszcze Kalita i Piotr Zmorzyński, po którego strzale piłkę z linii bramkowej na poprzeczkę głową zbił Komar.

W Podlasiu wystąpili byli zawodnicy Pogoni Siedlce – Tomasz Nieścieruk i Piotr Antoszczuk.

Zwycięzca bialskiej edycji otrzymał nagrodę w wysokości 1000 zł oraz awans do fazy wojewódzkiej. W półfinale PP LZPN radzynianie zagrają 7 czerwca w Tomaszowie Lubelskim z Tomasovią.

23.05.17, 17:30 – Radzyń Podlaski

PP BOZPN: Orlęta Radzyń Podlaski – Podlasie Biała Podlaska 2:1 (0:0)

Bramki: Mateusz Olszak 61, Karol Kalita 72 – Adam Wiraszka 49

W 61 minucie Mateusz Olszak (Orlęta) nie wykorzystał rzutu karnego (Piotr Antoszczuk obronił).

Orlęta: 12. Adrian Wójcicki – 7. Marek Leszkiewicz (80, 6. Kacper Lipiński), 4. Krystian Stolarczyk (46, 2. Adrian Zarzecki), 5. Mateusz Konaszewski, 3. Patryk Szymala (46, 14. Sebastian Wrzesiński) – 15. Karol Rycaj, 16. Rafał Borysiuk, 20. Damian Iwańczuk (59, 23. Mateusz Olszak), 11. Krystian Puton (55, 8. Arkadiusz Kot), 13. Piotr Zmorzyński – 10. Karol Kalita (88, 17. Grzegorz Romaniuk)

Podlasie: 37. Jakub Wiśniewski (46, 1. Piotr Antoszczuk) – 23. Przemysław Skrodziuk (77, 19. Mariusz Łukasiewicz), 4. Mateusz Łakomy, 21. Tomasz Nieścieruk, 20. Paweł Komar – 18. Adrian Hołownia (46, 6. Adam Wiraszka), 2. Przemysław Grajek, 8. Bartłomiej Goździołko (46, 27. Damian Leśniak), 12. Tomasz Andrzejuk (64, 13. Łukasz Sawtyruk), 34. Kamil Jakubowski (74, 14. Jakub Skrodziuk) – 7. Sebastian Czapski (46, 9. Paweł Radziszewski)

Żółte kartki: Karol Rycaj 84, Arkadiusz Kot 89 – Jakub Wiśniewski 26, Przemysław Grajek 63

Sędzia: Paweł Smyk (Biała Podlaska)