Kozienice szczęśliwe dla lekkoatletów Startu

W dniach 27-28 maja w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów osób niepełnosprawnych w lekkoatletyce, w których brali udział sportowcy SSON Start Siedlce.

Siedlczanie trenujący w SSON Start mogą się pochwalić kolejnymi zdobyczami medalowymi Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w kat. juniora w lekkoatletyce. W tegorocznych mistrzostwach rozegranych w Kozienicach zdobyli dziewięć krążków.

Marceli Ciuhak wywalczył trzy medale: złoty w biegu na 400 m, srebrny w sprincie oraz brązowy na dystansie 200 m.

Natalia Szpura także trzykrotnie stawała na podium. Okazała się najlepsza w konkursie pchnięcia kulą i zdobyła dwa tytuły wicemistrzowskie w biegach na krótkich dystansach: na 100 m i 200 m.

Marcin Soszyński nie chciał być gorszy od Marcelego i Natalii i także przywiózł do Siedlec trzy medale- wszystkiego z brązowego kruszcu. Zdobył je w pchnięciu kulą, rzutach oszczepem i dyskiem.